Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.
Nowe inwestycje oraz prace modernizacyjne nie ominęły obiektów strategicznych takich jak pompownie ścieków, stacje uzdatniania wody i inne obiekty wodno – kanalizacyjne. Modernizacji podległy również systemy informatyczno – elektroniczne obsługujące klientów PWK oraz samo przedsiębiorstwo. Już około 4 tysiące klientów korzysta z elektronicznej formy rachunku „e-faltura”, co daje liczbę kilkunastu tysięcy Mieszkańców i jest to około połowa Mieszkańców Legionowa. Z Elektronicznego Biura Obsługi Klienta korzysta już 800 Klientów. Należy podkreślić, że cyfryzacja w tym wypadku wpływa pozytywnie także na ochronę środowiska. Przedsiębiorstwo wodociągowe zmodernizowało również infrastrukturę informatyczną firmy, poprzez wymianę serwerów i macierzy informatycznych.
Nasze wodociągi miejskie mogą się także pochwalić, że jako jedni z nielicznych przedsiębiorstw w Polsce wdrożyły w pełni system zdalnego odczytu wodomierzy. Na 10 075 wszystkich wodomierzy 10 074 to wodomierze zdalne. Jeden mieszkaniec ma wodomierz bez nakładki radiowej. Odczyt zdalny jest o tyle wygodny, że inkasent nie musi przychodzić co miesiąc zapisując odczyt miesięczny.
Dobiega końca budowa garażu na specjalistyczne samochody asenizacyjne na terenie Punktu Zlewnego Ścieków „Łajski”, o czym informujemy Państwa na bieżąco. Jest to również ważna inwestycja naszych wodociągów.
W myśl hasła „PWK dla ekologii” wodociągi zrewitalizowały u zbiegu ulic Tadeusza Kościuszki, Zygmunta Krasińskiego i Jana Matejki, przy rondzie imienia Andrzeja Paszkowskiego, przyległy teren tworząc Park Kieszonkowy II.
Ekologia w przedsiębiorstwie wodociągowym to także postawienie na instalacje fotowoltaiczne. PWK Legionowo wykonało łącznie 466 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 200 kWp. Pierwsza farma fotowoltaiczna powstała na terenie głównej siedziby PWK przy ul. Kościuszki, na terenie SUW „Piaski” oraz SUW „Łajski” i Punktu Zlewnego Ścieków „Łajski”. To kolejny projekt proekologiczny legionowskich wodociągów.
Zbliżający się rok 2023 zapowiada się również pracowicie. PWK „Legionowo” Sp. z o.o. przygotowuje kolejne inwestycje w naszym mieście.
źródło: PWK „Legionowo”