zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Port w Gdyni zimową porą z miejscami startowymi zawodów pływackich

Starty naszych w Gdyni

Data dodania: 7 lutego 2023
4-5 lutego 2023 roku w Gdyńskiej Marinie odbyły się już czwarte Międzynarodowe Zawody pływania Zimowego GWSC (Gdynia Winter Swimming Cup BCT Series). W tej kultowej już imprezie, w tym roku, w wymagających warunkach pogodowych wzięło udział pięcioro zawodników z Legionowa.
Cofnij

Zawody rozgrywano na zbudowanym w porcie 25 metrowym basenie, gdzie na dystansach 25 m, 50 m, 100 m, 250 m, 500 m i 1 km ścigało się ponad 300 zawodników. Warunki pogodowe były bardzo zróżnicowane i w mgnieniu oka zmieniały się od pięknej słonecznej pogody, przez obfite opady śniegu z porywistym wiatrem, aż do burzy śnieżnej. Przez dwa dni zawodów  temperatura wody była stała i oscylowała w okolicach 2,5°C. Należy tu wspomnieć, że każdy z zawodników musi podporządkować się bardzo surowym zasadom określającym jakim sprzętem może posługiwać się w trakcie startów, tj. okularki, czepek i strój kąpielowy (zabronione jest stosowanie pianek i innych ocieplaczy).


Zawody GWSC są jednym z etapów rozgrywanego w sezonie zimowym w całej Polsce ICE Cup Poland – Pucharu Polski w Pływaniu Zimowym. Oficjalnie jest w nim zarejestrowana drużyna wywodząca się z naszego miasta „Winter Swimmers Legionowo”, która regularnie pod okiem trenerów Michała i Rafała Perl w każdą niedzielę trenuje w wodach Jeziora Zegrzyńskiego.


Nasze miasto w barwach UKS Delfin i Winter Swimmers dumnie reprezentowali: Amelia Mikołajczyk - zawodniczka UKS Delfin, która startowała na dystansie 25 metrów w grupie „Morświnki” - to start bez pomiaru czasu, zorganizowany z myślą o najmłodszych uczestnikach, którzy  w asyście rodzica stawiają pierwsze kroki w zimowym pływaniu. Iwona Pasternak klubowiczka Winter Swimmers, która z sukcesem odnotowała swój pierwszy start w wyczynowym ściganiu na dystansie 25m kończąc wyścig na 6 miejscu w kategorii wiekowej 40-49. Najmłodszym uczestnikiem zawodów klasyfikowanym w całej wyczynowej stawce był  trenujący pod okiem Trenera Michała Perla zawodnik UKS Delfin Jakub Rapacki. Jakub ścigał się w kategorii wiekowej do 29 lat, popłynął w 3 konkurencjach: 25 m stylem dowolnym - zajmując 2 miejsce, 50 m stylem klasycznym - zajmując 4 miejsce i 50 m stylem dowolnym - zajmując 3 miejsce. Kolejnym zawodnikiem był klubowicz Winter Swimmers, który w kategorii wiekowej 40-49 „wypływał” odpowiednio w wyścigach: na 50 m stylem dowolnym 6 miejsce oraz w wyścigu na 100 m stylem klasycznym 7 miejsce. Ostatnim z reprezentantów Legionowa - najbardziej doświadczonym zawodnikiem w zimowym pływaniu był Piotr Rapacki trenujący z grupą Masters UKS Delfin, który wziął udział w zmaganiach na 4 dystansach, w kategorii wiekowej 40-49: 50 m stylem klasycznym ukończył na 4 miejscu, 100 m stylem klasycznym ukończył na 3 miejscu w kategorii - czym wywalczył sobie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej tzw. „open”, 100 m stylem dowolnym ukończył na 4 miejscu oraz 250 m stylem dowolnym na 2 miejscu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągnięć sportowych  w tym jakże ekstremalnym sporcie, oraz dziękujemy za reprezentowanie naszego Miasta na arenie polskiej i międzynarodowej.

Osoby z flagą Legionowa na podium