zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu osoba ze złożonymi dłońmi, a na nich rękawiczki z obciętymi częściami na palce.

Straż Miejska pomaga bezdomnym

Data dodania: 18 stycznia 2021

W związku z okresem jesienno-zimowym, już od października legionowscy strażnicy miejscy wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej monitorują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. W trakcie wizyt oceniana jest kondycja fizyczna bezdomnych, poza tym informowani oni są o możliwości skorzystania z Legionowskiego Centrum Charytatywno-Opiekuńczego lub ogrzewalni Caritasu. Natomiast z chwilą pojawienia się komunikatów o nadciągających mrozach strażnicy miejscy, w obawie o zdrowie i życie bezdomnych, zaczęli częściej odwiedzać miejsca ich pobytu, dostarczając prowiant i ciepłą herbatę.

Cofnij

Miejsca przebywania bezdomnych to zazwyczaj pustostany albo niezamieszkałe działki. Dlatego w okresie jesienno-zimowym tego typu akcje strażnicy prowadzą regularnie. W minionych latach odbywały się one już wielokrotnie.

Zarówno Straż Miejska, jak i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie proszą, abyśmy nie pozostawali obojętni wobec losu takich osób. Informację o bezdomnych przebywających na klatkach schodowych, na korytarzach budynków, w piwnicach, na strychach i w innych pomieszczeniach niemieszkalnych można przekazywać Straży Miejskiej (tel. 986).

Strażnicy Miejscy na różne sposoby pomagają osobom bezdomnym przetrwać trudny, zimowy czas na terenie Legionowa. W okresie jesienno-zimowym codziennie kontrolujemy pustostany, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Jeśli tego chcą, przewożone są do ogrzewalni Caritasu. Jednak nie wszyscy się na to decydują. Trzeba pamiętać, że każda sytuacja jest indywidualna. – informuje Adam Nadworski, komendant Straży Miejskiej w Legionowie.