zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Cheerleaderki na tle palm

Sukces Elite Cheerleaders Academy

Data dodania: 26 kwietnia 2024

Elite Cheerleaders Academy z Legionowa to prawdziwe ambasadorki polskiego cheerleadingu! Ich występ na Mistrzostwach Świata ICU 2024 w Disney World w Orlando, Floryda jest powodem do dumy.

Cofnij

Reprezentantki Elena Kowalczyk, Lena Krawczyk i Laura Skubis, razem z zespołem Dream Team z Garwolina, zdobyły nominację na Mistrzostwa Świata po zdobyciu tytułu Mistrza Polski w ubiegłym roku. 24 kwietnia awansowały do finału w kategorii Performance Cheer Pom Youth. Tancerki z Kadry Narodowej mają 15 lat. Elena Kowalczyk uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym, Laura Skibis do Niepublicznego Liceum Academy of the Futura, a Lena Krawczyk do Warszawskiej Szkoły Filmowej i kreacji gier wideo.

Dzięki zaangażowaniu sponsorów, takich jak Project Comfort, Powiat Legionowski i anonimowego darczyńcy, udało się zebrać środki finansowe na start dziewcząt. Towarzyszyła im Izabela Nierwińska - trener i choreograf. Na Mistrzostwach Świata w kategorii Performance Cheer Pom Youth rywalizowało 12 zespołów z całego świata. Legionowski zespół awansował do finału, pokonując reprezentacje m.in. Grecji, Australii i Kolumbii.

25 kwietnia tancerki ponownie zatańczyły na parkiecie, zdobywając wysokie 4. miejsce. To pierwszy raz, kiedy polska drużyna w tej formacji osiągnęła tak duży sukces na Mistrzostwach Świata. Dziewczęta pokazały, że były doskonale przygotowane zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Pomimo młodego wieku, wytrzymały stres, presję otoczenia i różnice czasu. Serdecznie gratulujemy im tego wspaniałego osiągnięcia!