zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Dwóch zawodników judo podczas walki

Święto Judo w Legionowie

Data dodania: 30 listopada 2021

IŁ Capital Arena Legionowo gościła 21 listopada br. blisko 130 zawodników, którzy rywalizowali w Ogólnopolskim Turnieju Judo. Odbył się on już po raz trzeci jako Memoriał Wojciecha Augustynowicza. Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane, aby uczcić pamięć wielkiego legionowskiego sportowca, trenera i organizatora sportu, którym był Pan Wojciech.

Warto wspomnieć, że Pan Wojtek wprowadził na te ziemie i założył jeden z pierwszych klubów na Mazowszu już ponad pięćdziesiąt lat temu, a legionowski Klub Sportowy SAKANA może te tradycje kontynuować.

Cofnij

Ogólnopolski Turniej Judo dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Legionowo Pana Romana Smogorzewskiego mógł odbyć się w przestronnej hali sportowej IŁ Capital Arena Legionowo na pięciu tatami. Niedzielne zawody zgromadziły 123 zawodników w wieku 4-15 lat z sześciu klubów z Polski: Yoko Ząbki z trenerem Adamem Remiarz, Hajime z trenerką Agnieszką Chlipała, UKS Arcus z trenerem Przemysławem Źródło, Teksel Pani Kingi Karwowskiej, BeFit Skierdy z trenerami Anną Tomaszewską i Maciejem Zreda oraz gospodarz KS SAKANA Legionowo (z największą, bo aż 80 osobową drużyną) z trenerami: Anną Kuźmińską, Anną Tomaszewską, Maciejem Zreda oraz Jackiem Kuźmińskim. Przystąpili oni do rywalizacji w ponad 40 kategoriach walcząc o medale i drobne upominki przygotowane dla wszystkich wojowników tak, aby nikt nie pojechał do domu z pustymi rękoma.

Zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć licznie (co drugie krzesełko) wypełniający halę kibicujący rodzice, dziadkowie i znajomi, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym pociechom (tych zapraszamy na zajęcia grupy Masters w KS SAKANA). Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony można było oglądać pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci nieco starsi.

Po zakończeniu zawodów wychowanka klubu SAKANA Oliwia Kuźmińska wraz z grupą koleżanek i kolegów zaprezentowała układ łączący taniec i judo. Po pokazie syn Pana Wojtka Michał oraz pierwsi wychowankowie Włodzimierz Bobrek i Krzysztof Bliżewski uczestniczyli w ceremonii dekoracji, w której wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami oraz ze szczerymi uśmiechami pozowali do pamiątkowych zdjęć. Dobrze, że tak udane święto legionowskich judoków zakończyło się bez urazów. Dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Legionowo i wielkiemu zaangażowaniu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Legionowo mogliśmy przeżywać tak wspaniałe emocje i już nie możemy doczekać się czwartej edycji turnieju.

źródło: Prezes KS SAKANA Jacek Kuźmiński