Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Logo BIP
Dwóch piłkarzy nożnych obok siebie kieruje kopnięcie w stronę piłki.

Szaleństwo przy Parkowej

Data dodania: 22 kwietnia 2021
Co to był za mecz! W spotkaniu 24. kolejki Legionovia zremisowała u siebie z Polonią Warszawa 3:3. Nie brakowało dramaturgii i zwrotów akcji, a wynik został ustalony dopiero w doliczonym czasie gry.
Cofnij

Pierwsza połowa niedzielnego starcia było stosunkowo wyrównana, choć minimalna inicjatywa była jednak po stronie gości. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje. Nie zagrażały one jednak bezpośrednio bramkom rywali… do 43. minuty, gdy w polu karnym faulowany był pomocnik “Czarnych Koszul”, Marcinho. Jedenastkę na gola dającego prowadzenie zamienił Damian Mosiejko.

Druga część rywalizacji zaczęła się od mocnego akcentu przyjezdnych. Już w 48. minucie Łukasz Piątek wpakował piłkę do siatki i było 2:0. Piłkarze Legionovii pokazali jednak sportowy charakter i nie zamierzali składać broni. Sygnał do odrabiania strat w 60. minucie dał trafieniem kontaktowym Marcin Kluska. Osiem minut później było już 2:2 po pewnie wykonanym rzucie karnym Patryka Koziary. Novia nabrała wiatru w żagle i na kwadrans przed końcem meczu objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Andrzej Trubeha. Gdy wydawało się, że 3 punkty zostaną w Legionowie, Polonia w doliczonym czasie doprowadziła do wyrównania po uderzeniu głową Tomasza Wełny. Na tablicy wyników remis 3:3. To było widowisko co się zowie!

Legionovia z dorobkiem 46 punktów na koncie wciąż zasiada na fotelu wicelidera. W najbliższą sobotę 24 kwietnia pora na kolejne wyzwanie. Do Legionowa ponownie zawita Znicz Biała Piska. Nadarza się zatem okazja do rewanżu, bowiem w rundzie jesiennej to przyjezdni wygrali 2:1. Pierwszy gwizdek o godz. 14:00.

Legionovia Legionowo – Polonia Warszawa 3:3 (0:1)

Bramki: M. Kluska (60′), P. Koziara (68′ – k), A. Trubeha (75′) – D. Mosiejko (43′ – k), Ł. Piątek (48′), T. Wełna (90′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Worach, Barański, Mroczek (90′ Lewandowski), Koziara, Zjawiński, Bajdur, Kluska (90′ Dobrogost), Trubeha (90′ Papazjan). Trener: Michał Piros.

Polonia: Leleń – Pazio, Wełna, Mikołajewski (46’ Goliński), Wojdyga, Mosiejko, Marciniec (78’ Parobczyk), Niewiarowski (46’ Radziński), Piątek, Marcinho, Kujawa (62’ Paczuk). Trener: Wojciech Szymanek.

Żółte kartki: Bajdur – Mikołajewski, Goliński, Mosiejko, Marciniec, Paczuk.

Sędzia: Norbert Chrząstek (Radom).