zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Grafika prezentująca wynik meczu ks legionovii legionowo z polonią warszawa 1:1/fot. Ks Legionovia Legionowo

Szlagier na remis

Data dodania: 18 listopada 2021

W szlagierowym starciu 18. kolejki III ligi Legionovia zremisowała u siebie z Polonią Warszawa 1:1. Mecz stał na naprawdę wysokim poziomie i mógł się podobać postronnym obserwatorom. Obie drużyny stworzyły sobie sporo sytuacji do zdobycia gola. W 28. minucie na prowadzenie wyszli legionowianie. Po dośrodkowaniu z lewej strony tor lotu piłki źle obliczył bramkarz Czarnych Koszul, Michał Brudnicki. Bartosz Mroczek uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy 1:0 dla naszych ulubieńców.

Cofnij

W drugiej połowie goście ruszyli do odrabiania strat. Piłkę z linii bramkowej wybił chociażby Karol Barański. Kilka chwil później Polonia dopięła swego. Na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Pieńkowski, czym zaskoczył golkipera biało-żółto-czerwonych, Jana Krzywańskiego. Novia w samej końcówce mogła jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść po bardzo dobrej indywidualnej akcji i uderzeniu Mroczka, który był zdecydowanie jedną z najjaśniejszych postaci tego widowiska.

Co oznacza ten remis? W czołówce praktycznie status quo – Legionovia wciąż przewodzi stawce (link do tabeli poniżej). Przewaga nad wiceliderem ze Skierniewic wzrosła do 2 punktów, dzięki niespodziewanej porażce Unii z Wissą Szczuczyn. Przed podopiecznymi Michała Pirosa w tym roku jeszcze 2 wyjazdowe spotkania. W najbliższą sobotę 20 listopada mecz z Błonianką Błonie o godz. 13:00. W kolejną niedzielę natomiast wyprawa do Białegostoku na potyczkę z rezerwami Jagiellonii.

Legionovia Legionowo – Polonia Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: Mroczek (28′) – Pieńkowski (60′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Koziara, Wojdyga, Barański, Mroczek, Zjawiński (63′ Balicki), Koziara, Bajdur, Smuga (79′ Waszkiewicz), Papazjan. Trener: Michał Piros.

Polonia: Brudnicki – Mikołajewski, Jarosz, Wełna, Wyszkowski, Piątek, Kluska, Marciniec, Pieńkowski (85′ Pazio), Mosiejko (90′ Górski), Pieczara (77′ Paczuk). Trener: Rafał Smalec.

Żółte kartki: Koziara – Kluska, Mosiejko, Wełna.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

źródło: Patryk Grzelak/Ks Legionovia Legionowo