zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu warzywa w skrzynkach

Targowisko wraca do normalności

Data dodania: 4 czerwca 2020

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa Targowisko Miejskie w Legionowie znów zaczęło tętnić życiem. Od wtorku (2 czerwca) zarządzająca obiektem spółka KZB Legionowo umożliwiła kupcom oraz ich klientom powrót do handlowej codzienności sprzed kryzysu. Jak dotąd skorzystały z tej propozycji setki osób.

Cofnij

Ponieważ realne zagrożenie związane z COVID-19 wciąż jeszcze istnieje, handel nadal odbywa się zgodnie z rządowymi regulacjami dotyczącymi walki z pandemią. Jednak w związku ze złagodzeniem wcześniejszych obostrzeń od wtorku na targu obowiązuje przydział miejsc sprzed ogłoszenia stanu epidemii.

To ważna informacja zarówno dla przyzwyczajonych do swoich stanowisk kupców, jak też ich klientów, którzy dzięki temu szybciej mogą znaleźć ulubione stoiska i zrobić na nich zakupy. Handlowe ożywienie dotyczy również Mojego Rynku, czyli zmodernizowanej przez miasto części targu.

Ponadto zniknęły już ograniczenia dla sprzedawców oferujących artykuły przemysłowe. W zamian, jak przypomina prezes spółki KZB Irena Bogucka, wszyscy użytkownicy obiektu muszą pamiętać o bezwzględnym przestrzeganiu zaleceń sanitarnych. Bo tylko wtedy zarządca targowiska będzie mógł zapewnić jego nieprzerwane funkcjonowanie oraz optymalne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej.

Targowisko Miejskie w Legionowie jest otwarte we wtorki, czwartki i soboty, w godzinach od 4.00 do 15.00. Przy każdym wejściu znajdują się pojemniki z płynem dezynfekującym dla klientów, a pracownicy spółki KZB zajmują się kontrolą liczby wpuszczanych osób oraz informowaniem o konieczności utrzymywania bezpiecznej odległości od innych klientów. Ich liczba jest proporcjonalna do liczby stanowisk w stosunku 1:4 (nie wliczając sprzedawców).

Wszyscy przebywający na targowisku zobowiązani są do dezynfekcji rąk lub do noszenia własnych rękawiczek ochronnych oraz zakrycia ust i nosa za pomocą maski ochronnej, chusty, szalika lub innego zabezpieczenia. Osoby niespełniające tego wymogu nie będą wpuszczane na teren targowiska.