zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
fotografia przedstawia kilka osób w pomieszczeniu

Wakacyjny streetworking w Legionowie

Data dodania: 28 czerwca 2023

Już w te wakacje młodzież w wieku od 14 do 18 lat będzie miała okazję wziąć udział w nietuzinkowych zajęciach sportowo-rekreacyjnych na terenie miasta w ramach projektu z elementami streetworkingu. Dziś (28.06) w ratuszu odbyło się szkolenie dla przyszłych "pedagogów ulicy". Zadanie to finansowane jest z legionowskiego budżetu i wystartuje na poczatku lipca.

Cofnij

Spotkania odbywające się w Legionowie będą trwały ok. 2 godzin i odbywać się będą w wybrany dzień powszedni. Natomiast druga część spotkań będzie polegała na wyjeździe grupy poza Legionowo, w towarzystwie pedagoga. Taki wyjazd będzie trwał ok. 5 godz. i odbywać się będzie w dni wolne (sobota lub niedziela).

Podjęta inicjatywa ma na celu przyczynić się do poprawy społecznego funkcjonowania uczestników w środowisku rówieśniczym, społecznym i rodzinnym. Założeniem głównym jest zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży oraz zwiększenie ich zainteresowania przemyślanymi formami jego spędzania, a także promować będą ukierunkowanie rozwoju osobistego dzięki kontaktom z inspirującym otoczeniem.

Czym jest Street workout?

To jedne z zajęć, które pojawią się podczas organizowanych spotkań. Street workout to szeroko pojęta praktyka treningowa, prowadzona na świeżym powietrzu, która zorientowana jest na poprawę siły i zręczności poszczególnych partii ciała przy użyciu różnego rodzaju sprzętów i urządzeń.

Street workout to sport poprawiający kondycję ogólną, wzmacniający mięśnie oraz kształtujący sylwetkę. Dla wielu osób do największych zalet tego rodzaju aktywności należą miejsce wykonywania ćwiczeń, czyli przestrzeń na świeżym powietrzu oraz fakt, że korzystać z tych miejsc można całkowicie za darmo. Wysoko cenią sobie street workout również te osoby, które nie lubią korzystać z dusznych siłowni czy zamkniętych sal gimnastycznych.

Czym jest Street working?

Stanowi on przykład metody „outreach” (wyjście – sięganie – poza – do), czyli pracy poza instytucjami, w środowisku przebywania klienta. Jest to innowacyjna forma pracy socjalnej, która stała się ostatnio popularna. Metoda ta, poprzez swoje zindywidualizowanie, ukierunkowanie na zasoby i potrzeby klienta, a także elastyczność i niezinstytucjonalizowanie, umożliwia pomaganie i organizowanie czasu wolnego w dobrze zaplanowany sposób. Pozwala na docieranie ze wsparciem do wielu grup społecznych.