zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Webinarium CEDUR dla seniorów i ich opiekunów

18 czerwca 2024
on-line
10:00 - 12:30
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej i Komendą Główną Policji organizuje 18 czerwca 2024 roku (10:00-12:30) webinarium dla seniorów i ich opiekunów „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”.

Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się on-line, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Celem webinarium jest zwiększanie świadomości seniorów i ich opiekunów w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców.

Zwracamy się z prośbą o upowszechnienie informacji o możliwości uczestnictwa w tym webinarium wśród seniorów oraz ich opiekunów, np. poprzez udostępnienie na Państwa stronie internetowej, poprzez media społecznościowe i mailing.

W załączniku przesyłamy program spotkania wraz z informacją o wydarzeniu i grafiką do ew. wykorzystania.
Informujemy, że UKNF prowadzi również kampanię informacyjną „Cyberoszustwa inwestycyjne” poświęconą bezpieczeństwu w Internecie.

Z kampanii można dowiedzieć się:

  • jak rozpoznać fałszywą reklamę,
  • jakie przykładowe sposoby wykorzystują oszuści prowadząc grę psychologiczną,
  • jak ustrzec się przed działaniami oszustów.

Dodatkowo z materiałów opublikowanych na stronie kampanii poznają Państwo:

  • najczęstsze schematy działania cyberoszustów,
  • kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, które warto znać, aby nie dać się oszukać,
  • gdzie i w jaki sposób zgłosić zdarzenia, które wzbudzą niepokój.

W materiałach z kampanii znajduje się również fragment nagrania z webinarium CEDUR „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie”, które odbyło się 22 stycznia 2024 roku, oraz odcinek specjalny podcastu UKNF „Finanse pod nadzorem” pod tytułem „Fałszywe reklamy inwestycyjne”.

Strona kampanii.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z materiałów udostępnionych na stronie kampanii informacyjnej oraz prosimy o rozpowszechnienia informacji o kampanii.

źródło: knf.gov.pl

Grafika promująca webinarium dla seniorów