zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Wernisaż wystawy Urszuli Chatys "Fantazje o tropikach"

29 lutego 2024
Ratusz, ul. Piłsudskiego 41
18:30
Wystawa dostępna od 29 lutego do 21 marca 2024. Wstęp bezpłatny!

Urszula Chatys o swoim malarstwie: Nigdy nie uczyłam się malowania w szkole plastycznej.

W kierunku farb olejnych popchnął mnie mój Tata prawie dwanaście lat temu. Od tamtej pory doskonalę swój warsztat samodzielnie, metodą prób i błędów, czasami kierując się komentarzami Taty lub szukając materiałów do nauki w internecie.

Trudno jest mi określić, co stanowi moją inspirację. Nie przywiązuję się do konkretnych elementów rzeczywistości, raczej swobodnie przebieram w zjawiskach i historiach, które w jakiś sposób ze mną rezonują.

Najwspanialszym towarzystwem do malowania jest mój cudowny pies - wypełniona terpentyną atmosfera pracowni malarskiej nigdy nie jest tak ciepła i serdeczna, jak wtedy, gdy mój włochaty przyjaciel kładzie się pod sztalugą i drzemie albo gryzie kości.

Moje prace, wraz z krótkimi opisami i przemyśleniami, można znaleźć na instagramie pod nazwą: "uch.maluje".

Plakat informujący o wernisażu