zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Plakat

Weź udział w akcji - Masz Głos!

Data dodania: 6 września 2017

Po raz kolejny rozpoczyna się nabór do akcji Masz Głos, która jest jedyną ogólnopolską akcją angażującą mieszkańców i mieszkanki oraz władze lokalne do dialogu i współpracy na poziomie samorządowym. Organizowana jest, aby włączać mieszkańców i mieszkanki w życie publiczne, zachęcać do działania i pokazywać, że mogą być współodpowiedzialni za losy swojej gminy. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji oraz w bezpłatnych szkoleniach.

Cofnij

Od 2002 roku akcja objęła 680 (27 %) gmin w całej Polsce. Wzięło w niej udział 2260 uczestników.

Szkolenia są bezpłatne i otwarte – aby wziąć w nich udział, nie trzeba dołączać do akcji. Szkolenia będą odbywać się przez cały wrzesień, a ich uczestnicy będą mogli zdobyć merytoryczną wiedzę o tym jak prowadzić lokalne działania. Udział w nich mogą wziąć wszyscy zainteresowani. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. (Lista wszystkich szkoleń: https://www.maszglos.pl/szkolenia-wojewodzkie/).

W ubiegłym roku uczestnicy Akcji organizowali w swojej okolicy miejsca spotkań, nadawali ulicom nazwy, odnawiali istotne dla nich miejsca, odkrywali ważne postaci ze swoich okolic. Współpracowali też z władzami przy wprowadzaniu i realizacji budżetów obywatelskich, przyjmowaniu uchwał o inicjatywie lokalnej czy organizacji konsultacji społecznych.

Warto, aby w tym roku w akcji udział wzięli również mieszkańcy i mieszkanki Państwa regionu wspólnie z władzami lokalnymi!

Co daje udział w akcji Masz Głos?

 •     Bieżące wsparcie doświadczonego zespołu, który pomaga m.in. w planowaniu i realizacji działań.
 •     Dostęp do wiedzy, porady eksperckich, darmowych publikacji, szkoleń np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej.
 •     Możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami akcji z całej Polski.
 •     Wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami, władzami oraz w kontaktach z mediami.
 •     Bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne.
 •     Możliwość otrzymania minigrantu.
 •     Szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd i udział w uroczystej gali wręczenia w Warszawie

Co władzom daje udział mieszkańców w akcji Masz Głos?

 • Budowanie pozytywnych relacji władz z mieszkańcami
 • Rozwój gminy płynący z merytorycznego i organizacyjnego wsparcia organizacji, grup i instytucji biorących udział w akcji
 • Kontakty z gminami z całej Polski
 • Szansę na zdobycie, wspólnie z mieszkańcami, nagrody Super Samorząd wspólnie i udział w uroczystej gali wręczenia w Warszawie

Aby zacząć działać należy do 30 września zarejestrować się na stronie www.maszglos.pl w zakładce Dołącz do akcji.

Do udziału w akcji Masz Głos zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i mieszkanki – grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, uniwersytety trzeciego wieku, rady młodzieżowe, biblioteki, szkoły, lokalne gazety i portale informacyjne, we współpracy z władzami samorządowymi. Udział w akcji jest bezpłatny.

Organizatorem akcji Masz Głos jest Fundacja im. Stefana Batorego. Partnerzy edycji 2017/2018: Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie POLITES.