zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Pani Sekretarz Miasta z dziećmi

Wiosenne Czarowanie ponownie w Legionowie

Data dodania: 10 maja 2024

Sekretarz Miasta Ida Parakiewicz-Czyżma przekazała dziś harcerzom symboliczny klucz do miasta na czas trwania Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Piosenki "Wiosenne Czarowanie". To jedno z największych wydarzeń kulturalnych na terenie miasta, które w tym roku przebiegnie pod hasłem: „Z Serca Muzyka!”.

Cofnij

Piętnaście lat temu podczas spotkania na Nocnym Maratonie Piosenki narodziła się idea Wiosennego Czarowania – Festiwalu, którego korzenie są w Bieszczadach. Wracamy tam – nie tylko w piosence – rokrocznie. To w Wołosatem podczas HOB-40 w latach 80-tych ubiegłego wieku nastąpiło tak silne o’Czarowanie piosenką, że w legionowskim hufcu stworzono Ryckowisko – festiwal na wzór Bieszczadzkiego Ideału, a że było „Zawsze mało” to suplementem stał się Nocny Maraton Piosenki z otwartą dla wszystkich sceną pod dachem MOK w Legionowie. Po latach spotkanie maratonowe zaowocowało zaangażowaniem grupy wędrowników i Druhny Lidki Kitaj w ideę Wiosennego Czarowania. Chodziło o wspólnotę piosenki, wędrówki, przyjaźni i służby bliźnim — jednym słowem o Harcerstwo.

Wiosenne – bo „Zielony Płomień” mamy w sercach;
Czarowanie – bo 21 DHS „Czarownice” (lata 80.) – kwintesencja harcerstwa i przyjaźni przeniosła do Legionowa kawałek Bieszczadów. Tradycja jednostki kontynuowana jest w 16. WDH „Czarownice”, która obecnie jest Drużyną Sztabową Projektu.

Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu legionowskiej młodzieży (szczególnie harcerek i harcerzy z Hufca ZHP Legionowo, ale też wolontariuszek i wolontariuszy Fundacji Wspieramy) docieramy do 15. edycji Festiwalu. Od 2015 roku, oprócz corocznego majowego wydarzenia, odbyło się też 27 Koncertów Wiosennego Czarowania m.in. w Radomiu, Nieporęcie, Czyżowicach, Kościerzynie, Warszawie i Legionowie. Wiosenne Czarowanie przyciąga miłośników piosenki, harcerskiej atmosfery oraz wszystkich zainteresowanych kulturą turystyczną, którą nieustannie propagujemy. Każde wydarzenie z frazą Wiosenne Czarowanie w nazwie to spotkanie pełne radości, dobrej zabawy i niesamowite muzyki przedstawianej przez gromady zuchowe, drużyny harcerskie i starsze oraz osoby niezrzeszone w organizacjach harcerskich. Dla każdego jest miejsce na naszej scenie.

XV Ogólnopolski Harcerski Festiwal Piosenki Wiosenne Czarowanie odbywa się w dniach 10-12 maja 2024.
Jeśli jeszcze nigdy nie doznał*ś Wiosennego O’Czarowania piosenką, nie zwlekaj, odwiedź nas! Z niecierpliwością czekamy na Ciebie podczas kolejnej edycji Festiwalu. Wszelkie szczegóły organizacyjne w zakładkach: zgłoszenia i regulamin oraz harmonogram.

Organizatorzy XV OHFP Wiosenne Czarowanie: Fundacja Wspieramy, 16. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Czarownice”, Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie, Urząd Miasta Legionowo, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie.

Informacje o wydarzeniu na stronie organizatora.

Nagrody w ramach Wiosennego Czarowania