zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Obraz. Agata Wiśniewska - 'Synapsa' - malarstwo

Wiśniewska, Filipek i grupa TechART w legionowskiej Galerii Sztuki Ratusz

Data dodania: 18 listopada 2021
Zapraszamy do oglądania wystaw w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie. Galeria znajduje się w atrium ratusza, przy ul. Piłsudskiego 41. Jest dostępna w godzinach pracy Urzędu Miasta.
Cofnij

Agata Wiśniewska - "Synapsa" - malarstwo
wystawa: 29 października - 18 listopada
Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Kluczowym elementem jej twórczości są kolory, w wypadku tej wystawy odzwierciedlające bogactwo natury i architektury południa Francji i Hiszpanii. Prace malarskie są jednocześnie interpretacją autorskich fotografii tam wykonanych, poddanych plastycznej syntezie. Język geometrii, nasycenie barw i ich kontrastowe zestawienia budują malarskie całości, pozostawiające odbiorcy szerokie pole interpretacyjne.


Jarosław Filipek - "Pejzaż polski" - malarstwo
wystawa: 19 listopada - 14 grudnia
Wystawa to malarskie opowieści z różnych zakątków Polski. Artysta maluje zarówno rozległe, panoramiczne widoki, jak i z wyczuciem wykadrowane fragmenty, pojedyncze motywy pejzażowe. Część prac to widoki z Puszczy Kampinoskiej, miejsca gdzie artysta mieszka i pracuje. Oglądamy wydmy, mokradła, łąki, rozlewiska i strumienie. Autor w naturalnej przyrodzie widzi najdoskonalszy stan pierwotny. Namawia nas do zatrzymania się, kontemplacji piękna, które nas otacza.


Grupa TechART - "W poszukiwaniu Harmonii i piękna" - malarstwo
wystawa: wystawa: 15 grudnia - 6 stycznia
Tytuł wystawy to motto spotkań plenerowych grupy, które od ośmiu już lat odbywają się na terenie wspaniałego Zespołu Pałacowo-Parkowego Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, w uroczym Wiatrakowie koło Kazimierza Dolnego, oraz w Domu Plenerowym ASP w Dłużewie nad Świdrem. Uczestnicy przyjeżdżają z różnych miejsc. Są w różnym wieku, ale z jednakowo silną radością malowania. Łączy ich wspólna pasja, wzajemna życzliwość jak też szacunek dla indywidualnych poszukiwań artystycznych.

Obraz. Jarosław Filipek - 'Pejzaż polski' - malarstwoObraz. Grupa TechART - 'W poszukiwaniu Harmonii i piękna' - malarstwo