zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Okładka książki 'Wołanie o miłość', na zdjęciu autorka - Siostra Józefa Menendez

"Wołanie o miłość"

Data dodania: 10 stycznia 2022

Legionowska Fundacja Pasja Życia s. Józefy Menendez zachęca do przeczytania książki pt. „Wołanie o miłość”. Książka „Wołanie o miłość” jest zbiorem zapisków objawień Pana Jezusa siostrze Józefie Menéndez, zakonnicy Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur) i patronki fundacji.

Cofnij

Józefa Menéndez urodziła się w Madrycie 4.02.1890 r., w 1920 r. wstąpiła do zakonu Najświętszego Serca Jezusa. Okres postulatu i nowicjatu spędziła w domu zakonnym w Poitiers. Śluby złożyła 16.07.1922 r., a w niespełna półtora roku później, 29.12.1923 r. zmarła. Łaski i zwierzenia Pana Jezusa, jakie otrzymała w Zgromadzeniu Najświętszego Serca, złożyły się na Orędzie Miłości i Miłosierdzia, które Zbawiciel usilnie polecał jej rozpowszechniać. W 1944 roku zostały wydane kompletne notatki z objawień Józefy, opracowane przez ówczesną przełożoną generalną M. Teresę de Lescure, bezpośredniego świadka interwencji Bożych w życiu Józefy. Książka przetłumaczona na wiele języków spowodowała żywy oddźwięk wśród ludzi i świadectwa o nawróceniach i łaskach wewnętrznych.

Książkę można kupić w siedzibie Fundacji w Legionowie przy ul. Strużańskiej 2B lub wysyłkowo. Cena książki to 50 zł. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu książki.

Młodzieżowe Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego “Pasja Życia” mieści się w Legionowie przy ulicy Strużańskiej. Jest to miejsce niezwykle ciekawe. Na 1500 m2 powierzchni użytkowej, na czterech kondygnacjach znajdują się sale do zajęć w grupach, sala sportowa, pracownie artystyczne, kaplica, kawiarnia, studio nagrań i część hostelowa. Fundacja organizuje wiele ciekawych spotkań i warsztatów oraz prowadzi punkty konsultacyjne dla osób zmagających się z depresją, dla młodzieży i całych rodzin.