zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Jakub Rochnowski, zwyciężył w II eliminacjach Mistrzostw Polski tym samym uzyskując tytuł Mistrza Polski w motorowodnej kat. GT30

Wspaniały tryumf

Data dodania: 30 września 2020

26 września 2020 r. Jakub Rochnowski zwyciężył w II eliminacjach Mistrzostw Polski tym samym uzyskując tytuł Mistrza Polski w motorowodnej kategorii GT30.

Cofnij

Był to zakończony wielkim sukcesem debiut w tej klasie młodego zawodnika, który jest obecnie najmłodszym motorowodniakiem startującym w tej kategorii. W bieżącym roku do rywalizacji stanęło ośmiu, w większości bardzo już doświadczonych zawodników z polskich klubów motorowodnych.

Jakub jeszcze niedawno rywalizował w młodzieżowej klasie GT15 i choć wiekowo mógłby jeszcze dalej w niej startować, już w tym roku zdecydował się spróbować swoich sił w dorosłej klasie GT30. Na tegoroczne Mistrzostwa Polski pojechał z planem, by zdobywać cenne doświadczenie, a finalnie pokonał wszystkich zawodników.

Mimo deszczowej pogody zawody przebiegły wzorowo i w doskonałej atmosferze, świetnie sprawdziły się także służby zabezpieczające i przede wszystkim publiczność, której znaczna liczba zgromadzona wokół jeziora naprawdę była imponująca. Zawody w Rogoźnie zakończyły tegoroczny sezon Motorowodnych MP.  W sumie odbyły się dwie eliminacje, 12 września w Trzciance i 26 września w Rogoźnie. W obu Jakub znalazł się na najwyższym miejscu podium.