zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu na głównym planie prezydent miasta Roman Smogorzewski podczas spotkania z organizacjami pozarządowymi

Wspólne działanie jest najważniejsze

Data dodania: 15 października 2021

We wtorek (12.10) odbyło się spotkanie władz miasta z organizacjami pozarządowymi na którym omówiono temat zrealizowanego (18.09) Święta Organizacji Pozarządowych (ŚOP). Wzięli w nim udział prezydent miasta Roman Smogorzewski oraz sekretarz miasta Ida Parakiewicz-Czyżma, Stanisława Retmaniak ze Stowarzyszenia Boris oraz przedstawiciele kilkunastu stowarzyszeń i organizacji z Legionowa.

Cofnij

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że zawsze jesteśmy gotowi do współpracy ze wszystkimi stowarzyszeniami i fundacjami, które działają na rzecz legionowian. Zależy mi, by każda organizacja pozarządowa czuła, że jest potrzebna. Swoją pracą wspieracie Państwo mieszkańców w wielu ważnych dziedzinach życia społecznego, począwszy od zapewnienia bezpieczeństwa, poprzez działania kulturalne, edukacyjne, sportowe, skończywszy na pomocy najuboższym oraz promocji działań służących integracji. – podczas rozmów podkreślił Roman Smogorzewski.

Uczestnicy spotkania wyjątkowo ciepło odnieśli się do tegorocznej organizacji ŚOP i jednym głosem wskazywali, że wydarzenie powinno być kontynuowane w następnych latach. Umożliwia ono lepszy kontakt z mieszkańcami oraz prezentację oferty i dokonań. Jednocześnie organizacje przedstawiły swoją chęć udziału w kolejnych Dniach Legionowa, tak aby jak najbardziej rozpropagować swoje działania.

Pandemia pokazała, jak ważne jest dotarcie do mieszkańców, wiedza oraz nieustanny rozwój – uczenie się przez całe życie. Dlatego tak ważne są organizacje pozarządowe, które przedstawiają zróżnicowaną ofertę, która może dotrzeć i zainteresować każdego. Jest to element niezwykle ważny, gdyż od tego jak dobrze jesteśmy przygotowani do radzenia sobie w kryzysach zależą nie tylko indywidualne losy, ale i funkcjonowanie naszej małej społeczności. W ciągu ostatniego roku dobitnie uświadomiliśmy sobie znaczenie wspólnego działania. Jednak wspólne działanie w świecie oraz w społecznościach bez osobistego kontaktu nie jest łatwe. Dlatego tak niezwykle ważne było zorganizowanie Święta Organizacji Pozarządowych i przedstawienie bogatej oferty mieszkańcom, którzy tak licznie, pomimo nieprzyjaznej pogody pojawili się na tym wydarzeniu - podczas spotkania komentowała sekretarz Ida Parakiewicz-Czyżma.