zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Wykład Genealogia - Legionowski Klub Historyków Rodzin "Pierwsze 100 lat poszukiwań korzeni"

03 października 2023
Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Józefa Piłsudskiego 3 (wejście od ul. Kopernika)
17:00

Pierwsze lata poszukiwań ze względu na ograniczenia dostępu do aktów metrykalnych wnoszone przez Ustawę o Urzędach Stanu Cywilnego i Ustawę o Zasobie Archiwalnym znacznie różnią się od badań prowadzonych w następnych okresach.
 

Z drugiej strony, wiele informacji zachowało się w ludzkiej pamięci i można je zdobyć rozmawiając ze starszymi członkami rodziny. Także stosunkowo dużo dokumentów (świadectwa szkolne, pracy, dowody osobiste itd.) przetrwało do naszych czasów. Jest to też okres badań, który dostarcza najwięcej emocji, wzruszeń. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się jak uzupełnić swoją wiedzę o rodzinie żyjącej w tym okresie.

plakat informujący o wykładzie Genealogia - Legionowski Klub Historyków Rodzin