zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Salon Artystyczny - wystawa „Krakowskiego Laikonyka Ego, w Boskiej Komedii Dantego” Jana Kantego Pawluśkiewicza

12 maja 2024
filia MOK Legionowo, ul. Targowa 65
12:00

Wystawa „Krakowskiego Laikonyka Ego, w Boskiej Komedii Dantego” Jana Kantego Pawluśkiewicza z niewielkim koncertem i projekcją filmową.

Wstęp wolny!

Jan Kanty Pawluśkiewicz - twórca wszechstronny: utalentowany malarz, kompozytor muzyki teatralnej, filmowej, autor monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych, członek Euro-pejskiej Akademii Filmowej - twierdzi, że maluje od zawsze. To przez młodzieńcze upodobanie do rysunku wybrał się na wydział architektury Politechniki Krakowskiej. Ale najczęściej posługiwał się rysunkiem, pisząc muzykę. Po raz pierwszy swoje obrazy wystawił w 1999 r., w Piwnicy pod Baranami. 

W swoich obrazach, rysunkach i grafikach kreuje wyjątkowo fantazyjny i magiczny świat, zawierający szczególny ładunek emocjonalny, pełen baśniowości i radości. Ma na koncie ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Maluje w nowatorskiej, wymyślonej przez siebie, technice żel-art. 

Obecny cykl: „Laikonyki”, to dwunasty cykl w Jego malarskim dorobku. Z dużym poczuciem humoru nawiązuje tytułem wystawy Laikonyka Krakowskiego Ego, w Boskiej Komedii Dantego do poezji Dantego Alighieri, w której główny bohater przemierza ścieżki piekła, czyśćca i zbawiennego raju. „Boska komedia” jest na tyle ważna w twórczości autora wystawy, że parę lat temu stała się inspiracją do napisania koncertu oratoryjnego pt: „Weneckie Opowieści o Piekle i Raju”. 

Kuratorką wystawy jest Katarzyna Cybertowicz. Jej ekspozycja w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart.

Plakat informujący o wystawie „Krakowskiego Laikonyka Ego, w Boskiej Komedii Dantego” Jana Kantego Pawluśkiewicza