zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Trzy osoby

XIII Paraolimpiada w Legionowie za nami

Data dodania: 21 maja 2024

Największe sportowe wydarzenie dla osób z niepełnosprawnościami w Legionowie – XIII Paraolimpiada, już zakończona. Jak co roku impreza odbyła się na stadionie miejskim w Legionowie pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo oraz Powiatu Legionowskiego, tym razem w słoneczny majowy wtorek (21.05.2024 r.).

Cofnij

Zgromadziła prawie 400 zawodników, którzy brali udział w konkurencjach sportowych – w biegu, w rzutach piłką i skoku w dal oraz w konkurencjach rekreacyjnych taki jak strzały piłką do bramki, tor przeszkód czy przenoszenie piłeczek z kosza do kosza. Każdy znalazł coś na miarę własnych możliwości, każdy dał z siebie wszystko i otrzymał przygotowane przez Arenę Legionowo upominki oraz medal. Najlepsi w konkurencjach sportowych zostali uhonorowani również nagrodami rzeczowymi.

Ogromne podziękowania należą się wolontariuszom – młodzieży z dwóch legionowskich szkół – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego "Milenium" oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie, którzy z dużym zaangażowaniem wspierali zarówno zawodników jak i sędziów imprezy.

Jednak największe słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom Paraolimpiady za determinację i sportowego ducha walki. Emocje i radość jakie towarzyszą podczas rywalizacji są dowodem na to, że warto dołożyć starań do przygotowania tej imprezy.

Arena Legionowo już dziś zaprasza na przyszłoroczną paraolimpiadę, gwarantującą dużo sportowych zmagań, zabawy i jak zwykle masę wzruszeń, także dla kibiców.