zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

XV Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej: Hanna Zajączkiewicz - sopran Michał Kopyciński - fisharmonia

04 sierpnia 2019
kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Legionowo, ul. Piłsudskiego 47
19:00

PROGRAM: Cesar Franck (1822-1890) - 5 pieces pour harmonium - Offertoire - Petit offertoire - Duex Versets - Communion Sigfried Karg-Elert (1877-1933) - Sonatine G-dur No. 1 op. 14 (Allegro, Largo semplice, Finale. Giojoso e giocoso) pieśni Stanisława Moniuszki, Siegfrieda Karg-Elerta, Maxa Regera

Hanna Maria Zajączkiewicz przygodę ze śpiewem rozpoczęła w 2001 roku w Chórze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod dyr. prof. Bożenny Sawickiej, która jako dyrygent i pedagog miała największy wpływ na rozwój muzyczny w jej kolejnych latach.
W 2006 podjęła studia na Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku, w klasie prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz. Studiowała również śpiew solowy w Conservatorio Statale di Musica "E.F. Dall`Abaco" w Veronie (Włochy) w klasie prof. Marii Sokolińskiej-Noto. W roku 2011 ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, w klasie śpiewu solowego prof. Cezarego Szyfmana. Jest również absolwentką Wydziału Lekarskiego UMB (2007) oraz Studiów Doktoranckich UMB przy Klinice Otolaryngologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku (2013). Pracuje w Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi USK w Olsztynie. Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Ma w swoim dorobku liczne koncerty zarówno pieśniarskie, oratoryjno-kantatowe, jak i operowe.
Jest laureatką wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą m.in.
- 2010 - I nagroda oraz "Nagroda za Osobowość Sceniczną" w Regionalnym Konkursie Wokalnym Hetmanowej Izabeli Branickiej w Białymstoku,
- 2011 - II miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Giovani Musicisti "Antonio Salieri" w Legnago (Włochy)
- 2012 - II miejsce na 22. Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti "Citte di Barletta" (Włochy).
- 2014: podczas konkursu Australian Concerto and Vocal Competition zdobyła II miejsce (Austraia)
- W lipcu br. otrzymała III Nagrodę podczas Alion Baltic International Music Competition 2018 (Estonia)
Jako pedagog i konsultant prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu emisji głosu: od 2012 na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina a od 2017 roku w Instytucie Muzyki na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie, jest korepetytorem emisji głosu w Chórze "Cantores Varmienses" przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Michał Kopyciński urodził się w Lublinie. W 2016 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku w klasie organów prof. Jana Bokszczanina. W latach 2016-2017 studiował w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii w klasie organów, fisharmonii i kameralistyki prof. Jorisa Verdin. Brał udział w wielu konkursach organowych w kraju i za granicą: wyróżnienie na XXV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumii, Grand Prix na konkursie "L`Oragno Antico Italiano" w Comunanza we Włoszech. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów: Jane Parker Smith, Thomasa Trottera (Anglia), Raula Prieto Ramireza (Hiszpania), Ulricha Walthera (Niemcy), Konstantina Volostnova, Alexeya Schmitova (Rosja), Petera van Dijk (Holandia), Maurizio Maffezzoli, Lorenza Ghielmiego (Włochy), Kevina Bowyer?a (Szkocja) i Gary?ego Verkade (Szwecja).
Od 2014 roku sprawuje funkcję Prezesa Fundacji Sono Organi. Jest ponadto dyrektorem artystycznym Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Lublinie. Od 2018 roku prowadzi zajęcia z fisharmonii w Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku. W swoich zbiorach posiada trzy cenne instrumenty: amerykan?ska? fisharmonię firmy "Estey" z Brattleboro w stanie Vermont z lat 20-tych XX wieku, fisharmonię francuskiej firmy "Alexandre" z 1862 roku oraz fisharmonię niemieckiej firmy "J&P Schiedmayer" z 1873 roku. Prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Włochy, Belgia).

Plakat: z kalendarzem wydarzeń na XV Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej