zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Grafika z napisem - Zbiórka elektrośmieci

Zbiórka elektrośmieci 2021

Data dodania: 29 lipca 2021
Już od ponad 7 lat Urząd Miasta prowadzi akcję zbiórki elektrośmieci. Dzięki współpracy z firmą PolBlume zużyty sprzęt elektroniczny nie tylko trafia do recyklingu, ale również środki zgromadzone z jego odzysku przekazywane są na cele charytatywne. Tylko w ubiegłym roku zebrano około 7 ton niepotrzebnych sprzętów.
Cofnij

Legionowska akcja prowadzona jest dwutorowo. Mały sprzęt elektroniczny można wrzucać do usytuowanych w atrium ratusza koszopalet. Większy sprzęt (np. pralka, lodówka czy telewizor), po uprzednim umówieniu, odbiera z domu firma PolBlume. Ta opcja jednak zarezerwowana jest przede wszystkim do osób starszych, samotnych, które nie mają możliwości zniesienia zalegających w domu sprzętów. Ci, którzy nie zaliczają się do tej grupy, zobowiązani są do samodzielnego dostarczenia elektrośmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy Sikorskiego.

Aby zamówić ekipę, która zabierze zużyty sprzęt należy zadzwonić pod numer telefonu: 22 766 40 90 lub 22 766 40 91 w godzinach pracy urzędu (pon-pt 8:00-16:00), a pracownicy Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych umówią dogodny termin.

Firma PolBlume, od 2014 roku przekazuje dobrowolne darowizny z części funduszy pozyskanych ze zbiorki elektrośmieci odbywającej się w Legionowie na rzecz dzieci niewidomych w Laskach oraz na Legionowskie Koło Polskiego Związku Niewidomych. W 2020 roku przekazano darowiznę w kwocie 564 zł.

Plakat informujący o zbiróce elektrośmieci w Legionowie

Elektrośmieci to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie, np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD, a także zużyte świetlówki i LEDy. Ich zbiórka jest niezwykle istotna z punktu widzenia ochrony środowiska, bowiem zawierać one mogą liczne szkodliwe substancje takie jak rtęć, azbest czy freon. Dlatego ważny jest odpowiedni ich demontaż w wyspecjalizowanych do celu tego zakładach.