zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Dwóch strażników miejskich, obok kobieta z psem.

Zero mandatów

Data dodania: 9 marca 2021
Straż Miejska kontroluje, czy mieszkańcy Legionowa sprzątają po swoich psach. – Sprawdzaliśmy i sprzątają! – mówią strażnicy.
Cofnij

Wraz ze wzrostem temperatury i topnieniem śniegu mieszkańcy zwracają coraz większą uwagę na wygląd trawników, ale nie tylko oni. W piątek (5.03) rozpoczęła się akcja Straży Miejskiej, która ma na celu edukowanie właścicieli psów, by sprzątali po swoich pupilach.

- Cieszymy się, że mamy tak świadomych i zdyscyplinowanych mieszkańców, że nie byliśmy zmuszeni do ukarania kogoś mandatem - chwali legionowian Komendant Straży Miejskiej Adam Nadworski.

A przypomnieć należy, że za nieposprzątanie po swoim psie grozi mandat do 500 zł. Trzeba przyznać, że mimo iż strażnicy poruszali się nieoznakowanym samochodem i dyskretnie podglądali spacerujących, to każdy posiadacz zwierzęcia przykładnie wyrzucał odchody do kosza. W nagrodę za przykładne zachowanie otrzymywali oni breloczki z woreczkami.

kobieta z psem trzymająca woreczki na odchody

- Od wielu lat prowadzone są kampanie uświadamiające właścicieli, że dbałość o czyste trawniki leży w ich interesie. Nie tylko chodzi o względy estetyczne i czyste miasto, ale również nasze zdrowie. Bardzo dziękujemy wszystkim sprzątającym po swoich czworonogach za to, że dbają o Legionowo - mówi Anna Szwarczewska, Kierownik Referatu Kultury i Współpracy.

Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, że psie odchody mogą stwarzać zagrożenie epidemiologiczne, bowiem znajdują się w nich drobnoustroje, które mogą być przyczyną wielu poważnych chorób. Gdy pozostają na podwórkach i chodnikach, pasożyty w nich zawarte przenosimy na butach do domów, ich jaja wdychamy na podwórku. Warto uniknąć kłopotów zdrowotnych i sprzątnąć groźne niespodzianki z trawnika.