Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.
Wyzwania związane z zapobieganiem dalszym zmianom klimatu oraz chęć dążenia do poprawy jakości powietrza każą szukać nowych, wygodnych, dostępnych i czystych rozwiązań w zakresie ogrzewania. Dziś jednak wiele osób, które myślą nad wymianą ogrzewania, nie wie jakie rozwiązanie jest dla nich korzystne. W odpowiedzi na te wyzwania, na terenie Legionowa trwa realizacja projektu GREENHEAT, którego efektem będzie poprawa jakości powietrza w mieście dzięki stworzeniu nowych rozwiązań biznesowych dla lokalnego ciepłownictwa.
Grupa projektowa złożona z ekspertów z nauk technicznych i społecznych ma za zadanie zrozumienie potrzeb i możliwości mieszkańców Legionowa i stworzenie nowatorskich rozwiązań w zakresie czystego ogrzewania dopasowanego do lokalnych warunków. Rozwiązania dotyczą zarówno aspektów technicznych, jak i finansowych i organizacyjnych. Ich opracowanie będzie możliwe tylko dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności - zarówno działających w ramach organizacji i nieformalnych grup, jak i indywidualnych mieszkańców, którzy będą chcieli zabrać głos na temat oczekiwań, obaw i nadziei związanych z transformacją ciepłownictwa w mieście. Model opracowany dla Legionowa będzie stosowany w innych miastach Polski i przyczyni się do poprawy jakości powietrza i redukcji emisji CO2 w całym kraju.
Już w tym miesiącu rozpocznie się realizacja diagnozy społecznej - serii wywiadów, sondaży i warsztatów z udziałem mieszkańców, przedsiębiorców i wszystkich osób zainteresowanych wspólnym działaniem. Rozpoczynamy także instalację czujników mierzących jakość powietrza zewnętrznego i wewnętrznego dla wybranych mieszkań i domów ochotników.
Wszystkich, którzy są zainteresowani instalacją czujników w swoich domach, udziałem w wywiadach i warsztatach, lub podzielić się sugestiami zapraszamy do kontaktu na adres e-mail: greenheat@kezo.pl
W skład konsorcjum projektu GREENHEAT wchodzą następujący Partnerzy:
Zainteresowanych zapraszamy również do śledzenia strony internetowej projektu (https://greenheat.kezo.pl/) oraz profilu KEZO Research Centre (Centrum Badawczego KEZO) na LinkedIn, gdzie pojawiają się aktualności dotyczące realizacji projektu GREENHEAT.
Projekt korzysta z dofinansowania o wartości 5 710 182 zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG, a w 15% jest dofinansowany ze środków budżetu państwa w kwocie 856 527 PLN i realizowany w ramach programu NCBiR pt.:”Badania stosowane”.
źródło - Green Heat