zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu trzech pływaków ekstremalnych z Legionowa

Zimowe pływanie

Data dodania: 6 grudnia 2023
Jak się okazuje zimowe warunki i mróz nie stanowią przeszkody dla niektórych, by wskoczyć do wody i zająć miejsce na podium. FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival to zawody zimowego pływania, w których regularnie startują nasi zawodnicy Winter Swimmers Legionowo.
Cofnij

W tegorocznej edycji tych zawodów 25 listopada wzięło udział trzech pływaków z Legionowa. Zmagali się z bardzo silnym i zmiennym nurtem rzeki Brda oraz różnymi warunkami atmosferycznymi. Temperatura powietrza oscylowała wówczas w granicach -1°C, a temperatura wody 5,7°C.

Nasi przedstawiciele mimo trudnych warunków spisali się świetnie. Andrzej Fajdasz na dystansie 250 m z czasem 0:04:33 wypływał 1 miejsce w kategorii wiekowej i 8 w klasyfikacji generalnej, a Piotr Mikołajczyk na dystansie 750 m z czasem 0:17:23 ukończył zawody na 3 miejscu w kategorii i 5 miejscu klasyfikacji generalnej. Ostatni z reprezentantów naszego klubu Piotr Rapacki płynął w dwóch konkurencjach: na 100 m uzyskał czas 0:02:14, co dało mu miejsce 4 w kategorii i 14 w klasyfikacji generalnej, a na dystansie 450 m z czasem 0:07:23 zajął 2 miejsce w kategorii i 6 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Czasy jakie uzyskali zawodnicy pokazują jak silny był nurt rzeki, który miejscami niósł ze sobą dużą ilość liści i gałęzi co skutecznie utrudniało zmagania, przez co wielu zawodników było zmuszonych do poddania walki. Gratulujemy!