zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Pociąg w barwach Kolei Mazowieckich.

Zmiana rozkładu jazdy KM od 13 grudnia 2020 r.

Data dodania: 20 listopada 2020
13 grudnia 2020 r. wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów KM 2020/2021. Została ona opracowana na bazie obecnie obowiązującego rozkładu. W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jej pierwsza modyfikacja będzie obowiązywać do 13 marca 2021 r.
Cofnij

Istotną informacją, która dotyczy większości linii do/z Warszawy jest rozpoczęcie prac modernizacyjnych na stacji Warszawa Zachodnia. Pierwsza faza prac będzie obowiązywała w okresie 13-31 grudnia br. Część połączeń zaplanowanych w rozkładzie rocznym z uwagi na utrudnienia związane z przebudową stacji zostanie odwołana. Wybrane połączenia będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo w godzinach wieczornych 14 grudnia nastąpi całkowita przerwa w ruchu na linii średnicowej podmiejskiej. Część połączeń będzie kursowała przez stację Warszawa Centralna, a niektóre skończą i rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia. O kolejnych zmianach obowiązujących od 1 stycznia 2021 roku poinformujemy w terminie późniejszym.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice
Zgodnie z oczekiwaniami pasażerów zaplanowano uruchomienie wieczornego połączenia z Warszawy Wschodniej 21:51 do Grodziska Mazowieckiego 22:40. W godzinach porannych pociąg przyspieszony „Bolimek” będzie kursował w wydłużonej relacji ze Skierniewic.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków
Uruchamiamy nowe połączenie przyśpieszone z Warszawy Zachodniej 14:33 do Siedlec 15:46. W relacji powrotnej pociąg będzie kursował aż do Płocka. Ponadto pojawi się nowe połączenie w godzinach wieczornych w relacji Warszawa Zachodnia 22:22 – Mińsk Mazowiecki 23:14.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz Główny
Wciąż będzie trwała modernizacja linii na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny) i wybrane połączenia zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

W związku z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki od 13 grudnia 2020 r. do 4 lutego 2021 r. wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie. Część pociągów zostanie odwołana, wybrane pociągi będą kursowały w relacji skróconej.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia – Szulborze Wielkie
Od 13 grudnia rozpoczynamy obsługę odcinka Małkinia – Szulborze Wielkie.

W godzinach popołudniowych wydłużamy część połączeń obecnie kursujących do/z Warszawy Rembertów do Zielonki.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin
Z uwagi na planowane zakończenie modernizacji linii nr 7 na odcinku Otwock – Pilawa wydłużono 4 pary połączeń z Warszawy Falenicy/Otwocka do Celestynowa oraz wydłużono relację 1 pary pociągów z Pilawy do Sobolewa. W niedzielne popołudnia uruchamiamy połączenie przyspieszone z Dęblina 16:54 do Warszawy Zachodniej 18:36. Skróceniu ulegnie czas przejazdu pociągów na odcinku Dęblin – Otwock.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna
Na linii nadal będą prowadzone prace modernizacyjne. Na odcinku Radom – Warka ruch pociągów będzie wstrzymany, w zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Pociąg „Radomiak”, tak jak obecnie, będzie kursował trasą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową z postojami w Przysusze i Drzewicy.

Lepszą obsługę kolejową zyska Góra Kalwaria, do której będzie uruchamianych 14 par połączeń, jak również Warka, gdzie pojawią się dwa nowe połączenia.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo
W godzinach porannych z uwagi na dużą frekwencję w pociągach KM, pociąg kursujący obecnie w relacji do/z Legionowa będzie kursował do/z Modlina.

Linia nr R31 Kutno – Sierpc
Z uwagi na przebudowę stacji Kutno nadal część połączeń na odcinku Kutno – Raciborów Kutnowski będzie obsługiwana przez komunikację autobusową.

Linia nr R61 Tłuszcz – Ostrołęka, linia nr R91 Nasielsk – Sierpc
Rozkład jazdy na tych liniach nie uległ istotnym zmianom. Nieznaczne przesunięcia w godzinach odjazdów pociągów są związane z zaplanowaniem skomunikowań z innymi pociągami na stacjach przesiadkowych.

Linia nr R82 Radom – Drzewica
Linia w całości będzie obsługiwana taborem zmodernizowanym, co przyczyni się do poprawy warunków podróżowania, jak również skróceniu ulegnie czas przejazdu. W związku z rozpoczęciem przez przewoźnika ŁKA obsługi odcinka Tomaszów Mazowiecki – Drzewica, wspólnie zaplanowaliśmy skomunikowania naszych pociągów w Drzewicy, które umożliwią podróże w relacji Radom – Łódź z dogodną przesiadką na tej stacji. Uruchamiamy po 3 połączenia skomunikowane w każdą stronę.

Linia nr R21 Siedlce – Czeremcha
KM nie uruchamia tu nowych połączeń, natomiast linia jest obsługiwana wspólnie ze Spółką POLREGIO, która planuje od 1 stycznia 2021 r. zwiększyć liczbę połączeń na tej linii.

Linia nr R81 Dęblin – Radom
Z uwagi na prośby pasażerów, a także w celu nawiązania lepszych skomunikowań i zapewnienia lepszej obsługi w stacji Radom, na linii będzie kursowała dodatkowa para połączeń Radom – Dęblin. Linia w całości będzie obsługiwana taborem zmodernizowanym co przyczyni się do poprawy warunków podróżowania jak również skróceniu ulegnie czas przejazdu.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii, który znajduje się w tabelach rozkładu jazdy na stronie Kolei Mazowieckich.

źródło: KM