zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Kultura

 • KulturaNa zdjęciu osoby podczas zajęć na dworze

  Lotne Brygady Biblioteczne wylądowały

  dodano: 2 października 2023

  Bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie mieli bardzo pracowity sierpień. Za sprawą czterech zorganizowanych przez nich wydarzeń w terenie całe miasto dowiedziało się, co to znaczy „bawić się” z biblioteką. Wszystko w ramach realizacji projektu „Lotne Brygady Biblioteczne” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w programie „Kultura-Interwencje. Edycja 2023”.

 • KulturaNa zdjęciu statuetka rzeźby

  Wierzba dla muzeum

  dodano: 14 września 2023

  Muzeum Historyczne w Legionowie zostało uhonorowane trzecim miejscem w kategorii "Wystawa" (zorganizowana przez mniejsze muzea) w XVII edycji konkursu "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba". Nagroda została przyznana za fascynującą wystawę pt. "Józef Piłsudski – formy pamięci", którą zorganizowała Filia "Piaski".

 • KulturaProgRockFest logotyp

  ProgRockFest - po raz ósmy w Legionowie

  dodano: 6 września 2023

  Koniec lata w Legionowie ponownie upłynie pod znakiem rocka progresywnego. Od 2015 roku Legionowo Live Art jest organizatorem ProgRockFest - Festiwalu Rocka Progresywnego. Choć ten gatunek rocka miał swoje „pięć minut” w latach 70-tych XX wieku to nadal ma się całkiem dobrze i coraz młodsi adepci grania sięgają po niego oraz tworzą niesamowite kompozycje idealnie wpisujące się w kanon rocka progresywnego. Taka też będzie ósma edycja legionowskiego festiwalu. Sporo młodej krwi oraz duża dawka doświadczenia połączona z niesamowitą energią.

 • KulturaGrafika promująca wydarzenie

  I Mazowiecki Otwarty Konkurs Młodych Gitarzystów im. Waldemara Lewandowskiego

  dodano: 6 września 2023

  I Mazowiecki Otwarty Konkurs Młodych Gitarzystów im. Waldemara Lewandowskiego odbędzie się 22 października w Scenie po sąsiedzku w Legionowie. Konkurs skierowany jest do młodzieży i dorosłych do 25 roku życia. Celem przedsięwzięcia jest zachęcanie młodzieży do rozwijania swoich talentów, promowanie uzdolnionej młodzieży oraz popularyzacja muzyki gitarowej zarówno w środowisku lokalnym jak i regionalnym. W składzie jury: Krzysztof Ścierański, Tomasz Szafrański, Filip Guntzel.

 • Kulturaza fontanną żółty kościół

  Przepis na sielankowy urlop

  dodano: 24 sierpnia 2023

  Od początku sierpnia działa już internetowa wersja Katalogu Turystyki Wiejskiej „Wypoczynek w mazowieckiej przystani”. Stworzyła go Lokalna Organizacja Turystyczna „Przystań w sercu Mazowsza” (LOT) w ramach projektu realizowanego z dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i Turystyki.