zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Legionowski EKO-patrol

Data dodania: 09 stycznia 2018
legionowski ekopatrol

Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska oraz strażnicy miejscy wyruszyli na legionowskie ulice. Po raz pierwszy Eko-patrol odwiedził mieszkańców we wtorek (9.01). Patrol Ekologiczny będzie prowadził kontrole nieruchomości pod kątem przestrzegania przepisów ochrony środowiska, w szczególności utrzymania porządku oraz gospodarki odpadami oraz ochrony powietrza i spalania odpadów. Ważnym zadaniem patrolu będzie edukacja ekologiczna i informowanie mieszkańców o możliwości dofinansowania przedsięwzięć ekologicznych, takich jak np. wymiana pieców węglowych.

Eko-patrol został powołany w celu kontroli nieruchomości na terenie Legionowa pod kątem przestrzegania przepisów ochrony środowiska. Patrol będzie sprawdzał m.in. czy na dachach albo działkach nie zalega azbest, jednocześnie informując o możliwości jego usunięcia, czy odpady nie są składowane na posesji, stwarzając zagrożenie epidemiologiczne, czy na posesji znajdują się zbiorniki bezodpływowe (szamba), jednocześnie przekazując informacje o możliwości podłączenia do sieci miejskiej kanalizacji. Przede wszystkim jednak patrol będzie zwracał szczególną uwagę na tematykę jakości powietrza. "Przyjęta niedawno uchwała antysmogowa daje mieszkańcom 5 lat na wymianę starych pieców węglowych, pieców na drewno czy kominków na nowe, które spełniają surowe unijne normy. Naszym celem jest poinformowanie mieszkańców i namówienie ich, żeby nie czekali te 5 lat, tylko już teraz skorzystali z dofinansowania, jakie daje Urząd Miasta Legionowo, które w 100% pokrywa koszt nowego źródła ciepła" – mówi Marcin Galoch, pełnomocnik prezydenta ds. jakości powietrza i gospodarki niskoemisyjnej, podkreślając, że właśnie edukacja, a nie karanie, jest głównym założeniem Eko-patrolu. "Będziemy mówić o skutkach zdrowotnych palenia złym opałem w przestarzałych urządzeniach. Będziemy mieli ze sobą m.in. pyłomierz, którym zmierzymy poziom zapylenia w mieszkaniach, w których są np. kominki, a także wilgotnościomierz, badający wilgotność drewna opałowego. Oprócz edukacji będziemy też uważnie słuchać uwag naszych mieszkańców" – mówi legionowski pełnomocnik.

Wspólne Eko-patrole urzędników i strażników miejskich oznaczają, że mogą oni nie tylko wejść na posesje i dokonać kontroli, ale także obecny na miejscu strażnik w przypadku ujawnienia nieprawidłowości może od razu nałożyć na właściciela nieruchomości mandat. Jak podkreśla Komendant Ryszard Gawkowski, niewpuszczenie na teren nieruchomości strażnika dokonującego kontroli związanej z ochroną środowiska jest przestępstwem, które może zakończyć się sprawą w sądzie.

legionowski ekopatrollegionowski ekopatrollegionowski ekopatrollegionowski ekopatrol
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie