zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Wyścig kolarski Tour Bitwa Warszawska 1920

Data dodania: 13 sierpnia 2020
Plakat promujący wyścig kolarski Tour Bitwa Warszawska 1920

Już w przyszły piątek (14 sierpnia) na terenie Legionowa, Wieliszewa i Serocka odbędzie się III etap wyścigu kolarskiego Tour Bitwa Warszawska 1920, którego trasa przebiega przez miasta, związane z wojną polsko-bolszewicką. Start odbędzie się na legionowskim rynku natomiast meta znajduje się na rynku w Serocku.

Cofnij

W godz. 13-14 na trasie wyścigu wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu samochodowym w czasie przejazdu peletonu.

W wyścigu weźmie udział 150 profesjonalnych kolarzy szosowych. Zawody są przeprowadzane w kategorii "Elita" i kalsyfikowane przez Międzynarodową Unię Kolarską UCI. Organizatorem jest Stowarzyszenie Sportowe Panorama i Mazowiecko-Warszawski Związek Kolarski.

Trasa wyścigu prowadzi przez miasta, które związane są z historią Bitwy Warszawskiej:

  • Start i Etap I - Warszawa Agrykola
  • Etap II - Radzymin
  • Etap III - Legionowo-Serock
  • Etap IV - Nasielsk
  • Etap V - Płońsk-Płock

Program Etapu III

Harmonogram wyścigu:

  • 13:00 – START, Legionowo, rynek miejski
  • 14:00 - Wieliszew
  • 16:30 - META, Serock, rynek miejski
  • 17:10 - 17:30 - Ceremonia nagradzania zwycięzców, Serock, rynek miejski
Przebieg trasy na terenie Legionowa (ulice)
Henryka Sienkiewicza
Henryka Siemiradzkiego
Rondo Armii Krajowej i zjazd w Stefana Batorego
Józefa Piłsudskiego
Henryka Sienkiewicza
Kazimierza Wielkiego
Jagiellońska
Jana III Sobieskiego
Krakowska
Tunel
Aleja Róż
Aleja Legionów
Józefa Mireckiego
Jana Pawła I

 

1920 r. to data w historii Polski, której nie sposób zapomnieć. Wtedy właśnie w ciągu kilku sierpniowych dni osiągnęliśmy historyczne zwycięstwo nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej zwanej zwyczajowo „Cudem nad Wisłą”. Aby uczcić te wydarzenia spotkajmy się na Tour Bitwa Warszawska 1920.

W dniach 13-16 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem ”Cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata, która zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Chcąc uczcić tak ważne wydarzenie historyczne w dniach 12-16 sierpnia 2020 kibicujcie kolarzom ścigającym się w Tour Bitwa Warszawska 1920.

 

Mapa III etapu Legionowo - Wieliszew - Serock (138 Km)