zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Zbieranie darowizn na terenie miasta

Data dodania: 3 marca 2011

W odpowiedzi na zgłoszenia od naszych mieszkańców dotyczące osób pukających do mieszkań i zbierających darowizny informujemy, że zgodnie z ustawą o zbiórkach publicznych zezwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej na terenie miasta wydaje prezydent miasta, na terenie powiatu starosta, a na terenie kraju - minister spraw wewnętrznych i administracji. Tak więc podmiot posiadający zezwolenie np. Ministra SWiA na przeprowadzenie zbiórki na terenie całego kraju nie będzie posiadał zezwolenia prezydenta na przeprowadzenie zbiórki na terenie Legionowa.
 

Cofnij

Jednakże o takie zezwolenie mogą wystąpić jedynie podmioty wyszczególnione w wyżej powołanej ustawie i cel zbiórki musi być zgodny z celami określonymi w tejże ustawie. Zwrócić także należy uwagę, że w każdym zezwoleniu określony jest zarówno termin w jakim zbiórka może być prowadzona, a także dokładnie określone miejsce prowadzenia zbiórki. W żadnym z dotychczas wydanych przez Prezydenta zezwoleniach miejsca przeprowadzenia zbiórki nie określono jako "odwiedzanie mieszkań".