zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Legionowska Perła Samorządu

Data dodania: 25 czerwca 2014

O najlepsze miejsca w konkursach samorządowych starają się zawsze miasta z całej Polski. W tym roku Legionowo może poszczyć się już kilkoma nagrodami, w tym zajęciem 7. miejsca w rankingu Newsweeka na 15 najlepszych prezydentów miast. Tym razem w rankingu Dziennika Gazety Prawnej Perły Samorządu 2014 w kategorii Włodarze, prezydent Roman Smogorzewski uplasował się na 6. miejscu w Polsce, a 2. na Mazowszu.

Cofnij

W Ogólnopolskim rankingu udział wzięło ponad 200 samorządów a najlepszych dziesięć zostało nagrodzonych w dwóch kategoriach – Najlepszy Włodarz i Najlepszy Samorząd. W pierwszej z nich Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski uplasował się na 6 pozycji.

Perły Samorządu to ranking, który został przeprowadzony po raz drugi. Nie bazują one na urzędowych statystykach a redakcja tworzy własny zestaw pytań, skupiający się na wszystkich elementach funkcjonowania urzędu ale najważniejszy jest w nim zawsze element dotyczący mieszkańców.

Pojawiły się pytania dotyczące uruchomienia systemu informacji mieszkańców poprzez smsy, dostępności tłumacza migowego dla osób z wadą słuchu, ilość imprez kulturalnych odbywających się w mieście oraz o tak przyziemne sprawy jak przewijak dla noworodków w Urzędzie Miasta.

- Włodarze punktowali, gdy wprowadzili w urzędach udogodnienia ułatwiające kontakt z urzędnikami, nie rozdymali administracji, a także utrzymywali aktywny kontakt z mieszkańcami.  Ponieważ dostępne dane statystyczne wykorzystywane są w dziesiątkach samorządowych konkursów – nie korzystaliśmy z nich. Pokusiliśmy się o przygotowanie i rozesłanie własnych ankiet. Z analizy ankiet wypełnionych przez najlepszych wynika wyraźnie, że zwycięzcami mogli zostać tylko ci, którzy uzyskali dobre wyniki we wszystkich badanych przez nas dziedzinach, a ponadto przyłożyli się do starannego wypełnienia ankiety – mówi o rankingu Zofia Jóźwiak, redaktor prowadzący „Samorząd i Administracje” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.