zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Zdjęcie: powiat legionowski, konwent samorządu powiatu legionowskiego

GDDKiA potwierdziło – będzie przebudowa DK61

Data dodania: 16 października 2015

Podczas konwentu samorządowego powiatu legionowskiego, który odbył się 15 października, przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad potwierdził przebudowę DK 61 na legionowskim odcinku.

Cofnij

Gościem konwentu starosty, prezydenta, burmistrza i wójtów powiatu legionowskiego byli wiceminister Jan Grabiec oraz zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami warszawskiego oddziału GDDKiA Leszek Sekulski. Podczas wystąpienia potwierdził on przebudowę drogi krajowej 61 na odcinku od wiaduktu w Legionowie do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską. Obecnie trwa procedura przetargowa; wnioski można składać do 5 listopada 2015 r. Odcinek 1,6 km będzie poszerzony do dwóch pasów. W związku z tym, że aktualizacji wymaga dokumentacja techniczna tego odcinka GDDKiA zamierza zrealizować zadanie w ciągu 34 miesięcy.

Leszek Sekulski zapowiedział również przebudowę kolejnego po legionowskim odcinka DK 61. Tym razem chodzi o trasę z rejonu skrzyżowania z ul. Wolską do Zegrza. Zadanie to ma być realizowane w latach 2018-2020. Obecnie GDDKiA przygotowuje przetarg na ten odcinek w systemie "projektuj i buduj".

Minister Jan Grabiec podziękował GDDKiA za błyskawiczne ogłoszenie przetargu, w zaledwie kilkanaście dni po przyjęciu przez rząd Programu Budowy Dróg Krajowych zapewniającego finansowanie inwestycji. Jan Grabiec dodał, że przebudowa drogi jest bardzo potrzebna nie tylko mieszkańcom Legionowa ale całego regionu o czym świadczy fakt, że podczas konsultacji społecznych budowę drogi poparło 36 samorządów.

Przedstawiciel GDDKiA przedstawił również planowane inwestycje drogowe związane z poprawą bezpieczeństwa na terenie powiatu legionowskiego. Do najważniejszych należą przebudowa ronda na drodze krajowej 62 w Dębem (dostosowanie do odbywającego się tam intensywnego ruchu samochodów ciężarowych) oraz oznakowanie miejsc, w których częste są przypadki wkraczania na jezdnię dzikiej zwierzyny.

 

Źródło: powiat-legionowski.pl

Zdjęcie: powiat legionowski, konwent samorządu powiatu legionowskiego