zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Legionowo nagrodzone "Perłą Samorządu"

Data dodania: 25 maja 2016

Trzeci rok z rzędu kapituła konkursu „Perły Samorządu” wyróżniła Legionowo w konkursie organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Prezydent Roman Smogorzewski zajął wysokie, II miejsce w kategorii „Włodarze”, Legionowo w kategorii miast znalazło się tuż za podium – na 4. pozycji.

Cofnij

W rankingu pod uwagę brano sukcesy minionego roku. Prezydentów, burmistrzów i wójtów oceniano pod względem sprawności strategicznej, sprawności operacyjnej, oferowanego wsparcia dla potencjału społecznego oraz jakości życia mieszkańców. – Szczególnie zwracaliśmy uwagę na sposób pojmowania sukcesu przez włodarzy – czy jest nim uzyskanie nagród, wyróżnień czy zakończenie inwestycji, czy może osiągnięcie zamierzonych celów w zakresie np. wykorzystania OZE – mówią organizatorzy.

W kategorii włodarzy miast do 100 tys. mieszkańców prezydent Roman Smogorzewski wyprzedził prezydentów takich miast jak Legnica, Sopot czy Wodzisław Śląski i zajął bardzo wysoką, 2. pozycję w rankingu. Nagrodę w jego imieniu odebrał zastępca Piotr Zadrożny.

Przy ocenie potencjału miast brano pod uwagę działania gmin, które wykraczają poza obowiązki nałożone ustawowo, doceniano kreatywność działań.  – Ważne było wskazanie powiązania podejmowanych działań z realnymi potrzebami mieszkańców – mówią organizatorzy – obecność w rankingu, niezależnie od przyznanego miejsca, to oznaka dojrzałości i wszechstronności gminy – dodają.

W rankingu najlepszych miast i gmin do 100 tys mieszkańców Legionowo zajęło 4. miejsce za np. Sopotem.

To już trzeci raz gdy Legionowo pojawiło się w rankingu. W 2015 roku Roman Smogorzewski zajął 3., a miasto 2. miejsce. Rok wcześniej w kategorii „włodarze” prezydent Legionowa znalazł się na 6. miejscu.

Perły Samorządu to bezpłatny ranking, który w tym roku został przeprowadzony po raz czwarty. Nie bazuje on na urzędowych statystykach, a redakcja tworzy własny zestaw pytań do każdej edycji, który potem jest analizowany przez ekspertów. W każdej kategorii wybieranych jest 10. najlepszych.