zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu Prezydent Roman Smogorzewski i  Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska

Światłowody w Legionowie

Data dodania: 22 lipca 2016

Orange Polska planuje zbudować w Legionowie sieć szybkiego światłowodowego internetu. W jej zasięgu ma się znaleźć ponad połowa gospodarstw domowych. Dzisiaj (22.07) zostało podpisane porozumienie pomiędzy Prezesem Orange Polska a Prezydentem Miasta Legionowo w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego i zwiększania dostępności światłowodowej infrastruktury dostępowej.

Cofnij

- Legionowo ma ogromny potencjał społeczny i biznesowy. Chcemy wspólnie stworzyć warunki aby miasto i jego mieszkańcy mogli w pełni korzystać z możliwości jakie daje dostęp do szybkiego internetu – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. - Dzięki naszej inwestycji znacząco powiększy się rzesza internautów, którzy bez problemu będą mogli korzystać z coraz bardziej zaawansowanych internetowych multimediów - aplikacji, gier sieciowych i filmów HD. Inwestycje światłowodowe to także katalizator rozwoju gospodarczego, bo dostęp do sieci umożliwia firmom działanie na globalnym rynku, obniża koszty funkcjonowania, ułatwia kontakt z klientami. Światłowód to rozwiązanie przyszłościowe, jego możliwości są dużo większe niż te, z których obecnie korzystamy – podkreślił.

- Legionowo jest otwarte na przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy poprawiają jakość życia mieszkańców. Rozpoczęta dzisiaj współpraca z Orange Polska oznacza dla miasta i jego mieszkańców wirtualny skok w XXI wiek. Od lat prowadzimy szereg działań na rzecz walki z wykluczeniem cyfrowym. Wprowadziliśmy infomaty i hot spoty, informatyzujemy szkoły, przedszkola, biblioteki, prowadzimy szkolenia komputerowe, rozwijamy e-usługi. Mam jednak poczucie, że to wciąż zbyt mało. Zgodnie z założeniami projektu Orange Polska mieszkańcy Legionowa będą mieli łatwy dostęp do superszybkiego szerokopasmowego internetu – mówił Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa - To niewątpliwa i wymierna korzyść dla naszych mieszkańców. Rozbudowana sieć szerokopasmowa to także zwiększenie atrakcyjności miasta dla inwestorów
i przedsiębiorców oraz wzrost wartości nieruchomości. Do współpracy włączy się także Fundacja Orange, która planuje przeprowadzić zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w sieci w legionowskich szkołach, zaprosi uczniów do udziału w projektach #SuperKoderzy, Bezpiecznie Tu i Tam oraz MegaMisja
– dodał.

Orange Polska zakłada, że w ciągu 3 lat światłowód będzie dostępny dla 11 tys. gospodarstw domowych w Legionowie – czyli dla połowy gospodarstw w mieście. Firma planuje przeznaczyć na ten cel niemal 9 mln zł.

Inwestycja w Legionowie jest elementem realizowanego przez Orange Polska ambitnego programu inwestycji światłowodowych w historii firmy. Buduje obecnie sieć światłowodową w 26 miastach a już wkrótce rozpocznie prace w 33 kolejnych. Już teraz dostęp do ultraszybkiego internetu światłowodowego ma ponad 1 milion gospodarstw domowych, w 2018 r. będzie ich 3,5 miliona. To jedna czwarta wszystkich gospodarstw domowych w Polsce.

Skala projektu światłowodowego Orange Polska sprawia, że będzie on miał istotny wpływ na sytuację społeczno-ekonomiczną w Polsce w najbliższych latach. W krótkim okresie poprzez wzrost produkcji, konsumpcji, zatrudnienia czy wpływów do budżetu. W długim przez zwiększenie potencjału rozwojowego kraju.

 

Na zdjęciu przedstawicieiele firmy i prezydentNa zdjęciu Prezydent Roman Smogorzewski i  Jean-François Fallacher, prezes Orange PolskaGoście podczas podpisania umowyPrzedstawicielka firmy Orange