zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Napis i logo programu: Zintegrowane Inwestycje Terytorialne

Nowa inwestycja przystankowa

Data dodania: 16 lipca 2020

Otrzymaliśmy dofinansowanie na nowe inwestycje. W Legionowie powstaną nowoczesne i komfortowe przystanki wraz z parkingami P&R. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 3,3 mln zł, z czego blisko 2,7 mln zł wyniesie unijne wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Cofnij

Planowane są 2 lokalizacje na os. Jagiellońska oraz os. Młodych. Pasażerowie będą mogli korzystać z podgrzewanych siedzeń.  Kierowcy i rowerzyści będą mieli nowe miejsca postojowe. Na terenie miasta przybędą również kolejne ładowarki do samochodów elektrycznych.

Projekt budowy parkingów będzie realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Dwie istniejące obecnie pętle autobusowe w Legionowie (przy ul. Sowińskiego/Mickiewicza i ul. Olszankowa–Osiedle Młodych) zostaną przebudowane i będą pełniły rolę lokalnych centrów przesiadkowych, w których pasażerowie będą mogli przesiadać się ze swoich środków transportu do komunikacji publicznej.

Realizacja projektu zmieni wygląd przestrzeni miejskiej. Na pętlach pojawi się nowoczesna mała architektura, zieleń, a także nowy układ komunikacyjny z nową nawierzchnią i kanalizacją deszczową. Cały teren zostanie oświetlony lampami LED.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną też dwa parkingi typu „Parkuj i Jedź”, każdy na ok. 15 miejsc. Przewidziano na nich po jednym stanowisku dla samochodów elektrycznych, z możliwością ładowania.

Z kolei rowerzyści będą mogli skorzystać z krytych miejsc postojowych i odkrytych stojaków oraz samoobsługowych stacji naprawy rowerów.

To kolejny krok w celu umożliwienia mieszkańcom Legionowa, ale też i całego powiatu, wygodnego oraz bezpiecznego parkowania w pobliżu punktów przesiadkowych do zbiorowego transportu miejskiego. To konkretna oferta dla kierowców oraz realne narzędzie, zmniejszające ruch i obłożenie na drogach do stolicy oraz pozwalające na szybkie przemieszczanie się niskoemisyjnym transportem. Jestem przekonany o słuszności powstawania parkingów P&R. Z satysfakcją realizujemy obietnice złożone mieszkańcom w tym zakresie – mówi Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2021 r.

Obecnie trwa konkurs na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy lokalnych węzłów przesiadkowych w Gminie Legionowo. Oferty lub wnioski należy dostarczyć do 17 lipca do godz. 12:30. Pełna treść ogłoszenia znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej. Wybór wykonawcy dokumentacji to jeden z kluczowych etapów projektu, który przyczyni się do popularyzacji i wzrostu dostępności transportu zbiorowego.