zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Grafika promująca badania w zakresie integracji sensorycznej

Bezpłatne badania SI

Data dodania: 19 sierpnia 2021

Urząd Miasta Legionowo zaprasza na przesiewowe badania dzieci w zakresie integracji sensorycznej. Jest to jedna z najnowszych, kompleksowych metod terapeutycznych stosowanych w Polsce. Diagnoza integracji sensorycznej to skomplikowany proces obserwacji swobodnego zachowania dziecka, wywiadu z rodzicami, klinicznej obserwacji, zastosowania odpowiednich testów i wreszcie analizy wyników.

Cofnij

Program jest realizowany w ramach Miejskiego Programu Promocji Zdrowia 2021 i finansowany z budżetu Gminy Miejskiej Legionowo. Badania będą organizowane w Poradni Ad dictum w Legionowie. Zapisy są realizowane pod nr tel. 609 007 249. Liczba miejsc jest ograniczona. Badania są kierowane dla mieszkańców Legionowa i przeznaczone dla dzieci w wieku od 2-13 lat, u których występują podejrzenia zaburzenia z zakresu integracji sensorycznej. Program jest realizowany w dniach od 16 sierpnia do 31 grudnia 2021 roku.
Cel:
► upowszechnienie jak najszybszego dostępu do diagnozy integracji sensorycznej dla rodzin, które zaobserwowały u swych dzieci dysfunkcje w zakresie integracji sensorycznej.

► redukcja objawów zaburzeń z zakresu integracji sensorycznej i poprawa w funkcjonowaniu emocjonalnym, społecznym, poznawczym.

Realizacja:
►rodzic po 3 bezpłatnych spotkaniach trwających łącznie minimum 180 minut otrzyma Diagnozę SI wraz z wytycznymi do dalszego postępowania w domu.

pierwsze spotkanie obejmować będzie: wywiad z rodzicami, który dotyczyć będzie przebiegu ciąży i porodu, rozwoju dziecka w okresie niemowlęcym, przebytych chorób oraz informacji i opinii innych specjalistów oraz wypełnienie kwestionariuszy (rodzice wypełniają szczegółowo kwestionariusze dotyczące funkcjonowania dziecka w życiu codziennym),

drugie spotkanie obejmować będzie: obserwacje dziecka w swojej spontanicznej aktywności oraz w sytuacjach zadaniowych, gdzie ma do wykonania określone zadania lub ćwiczenia, które diagnozują i sprawdzają jakość napięcia mięśniowego, mechanizmy równoważne, pracę oczu, koordynację ruchową i symptomy przetrwałych odruchów tonicznych.

Wykonanie testów które mają na celu określenie profilu dojrzałości zmysłów i ich integracji. Składają się one z kilku części badających takie funkcje jak: zdolność planowania czynności ruchowej (praksje), umiejętność lokalizacji bodźca dotykowego, płynność i koordynację ruchu, zdolność do utrzymania równowagi, czucie ciała i pracę ręki.

trzecie spotkanie to podsumowanie diagnozy - to omówienie wyników poszczególnych testów i badań oraz zaleceń wystosowanych przez wykwalifikowanego terapeutę. Rodzice otrzymają wyniki diagnozy oraz zalecenia w formie pisemnej.