zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Wojtek Kowalczyk

"Człowiek Bez Barier 2019" - zagłosuj na Wojtka Kowalczyka

Data dodania: 23 października 2019

Do 3 listopada trwa głosowanie w konkursie „Człowiek Bez Barier 2019”. Wśród kandydatów Jury wybrało legionowianina Wojciecha Kowalczyka. Głosowanie jest bezpłatne.

Cofnij

Aby oddać głos w konkursie, należy:

  1. Wybrać półfinalistę, na którego chce się zagłosować.
  2. Kliknąć w przycisk „Głosuj” zlokalizowany przy jego sylwetce: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/849970
  3. Podać aktywny adres e-mail, na który zostanie wysłana wiadomość z linkiem potwierdzającym (jeden adres e-mail może być wykorzystany tylko raz w trakcie trwania głosowania!).
  4. Sprawdzić swoją skrzynkę pocztową (być może także foldery SPAM, inne etc.) i kliknąć w link potwierdzający udział w głosowaniu (dopiero wtedy głos zostanie dodany).

Regulamin głosowania internetowego na Nagrodę Publiczności w Konkursie „Człowiek bez barier 2019” dostępny jest na naszym portalu.

Weź udział we wspólnej zabawie! Wybierz swojego kandydata do Nagrody Publiczności konkursu „Człowiek bez barier 2019”!

 

O Wojtku:

30-latek z Legionowa. Jego czterokończynowy paraliż jest skutkiem rdzeniowego zaniku mięśni typu 1 (SMA1). Był najlepszym absolwentem swojego liceum, w 2006 r. osiągnął najwyższą średnią w powiecie. Znany jest w Legionowie z zainteresowania sprawami społecznymi, a także z aktywności i ciekawych pomysłów.

Był wolontariuszem Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo, obecnie jest tam Pełnomocnikiem ds. Osób Niepełnosprawnych.

W 2015 r. jego praca nt. zmian, jakie zaszły w Legionowie, znalazła się w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Europa To My”, organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, TVP1 i Radio ZET. Za promocję swojego miasta otrzymał wyróżnienie w konkursie „Człowiek Roku Miasta Legionowo 2015”.

Był bohaterem jednego z programów z cyklu Moja Niepodległa, nagranego przez TVP na 100-lecie niepodległości. Jego pasją jest śpiewanie. W 2016 r. został laureatem V Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

10 grudnia 2016 r. legionowski rynek zamarł na kilka minut za sprawą zorganizowanej przez Wojciecha akcji „Mannequin Challenge”. To ogólnoświatowa zabawa, której uczestnicy zastygają w bezruchu, co uwiecznia kamera. Wojciech chciał zwrócić uwagę społeczeństwa, że chorzy na SMA pozostają w bezruchu przez większość życia. Powtórzył akcję 1,5 roku później pod hasłem „Tak dla Terapii na SMA w Polsce”.

Jest też autorem listu do papieża Franciszka, wysłanego z wielu miejsc w Polsce i na świecie, z załączonymi zdjęciami dzieci chorych na SMA, z prośbą o wstawiennictwo w modlitwie. Upowszechnia także wiedzę poprzez fanpage na Facebooku „Pokonać SMA Wojciech Kowalczyk”.

Wszystko to elementy walki o refundowanie w Polsce nusinersenu – leku na SMA. Batalia zakończyła się sukcesem na przełomie 2018 i 2019 r.

Wojtek Kowalczyk