zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Debata młodzieżowa: Kim jestem? – porozmawiajmy o tożsamości lokalnej

28 listopada 2023
Poczytalnia, ul. Kościuszki 8a
10:00

W imieniu organizatorów zapraszamy 4-osobowe reprezentacje uczniów (wraz z opiekunami) szkół podstawowych (klasy 7–8) i ponadpodstawowych z terenu powiatu legionowskiego do udziału w debacie pod hasłem: Kim jestem? – porozmawiajmy o tożsamości lokalnej, która odbędzie się 28 listopada 2023 r. w Poczytalni (ul. Kościuszki 8a, Legionowo; II piętro) godzina 10:00.

„Powiat podejmuje działania na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród mieszkańców powiatu, w szczególności wśród młodzieży, angażując ją w sprawy dla niej istotne”. (Art. 3e. 1. Ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym).

Podczas warsztatów zatytułowanych „Co ty wiesz o powiecie legionowskim?” uczniowie będą się przyglądać powiatowi jako samorządowi terytorialnemu i jako wspólnocie, która ma świadomość swojej historii i wyzwań współczesności. Wieńcząca warsztaty debata będzie się toczyć wokół pojęcia tożsamości, z akcentem na tożsamość lokalną. Czy uświadamiamy sobie w ogóle jej istnienie? Kto ma wpływ na naszą tożsamość, a kto mieć powinien? Czy tożsamość lokalna jest nam potrzebna? W jaki sposób miałaby się przejawiać?

Program wydarzenia:

10:00-12:00 – Warsztaty wprowadzające uczniów w tematykę debaty,
12:00-12:30 – Przerwa z poczęstunkiem,
12:30-14:00 – Debata: Kim jestem? – porozmawiajmy o tożsamości lokalnej.

Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie warsztatów i moderację debaty jest Beata Narel – nauczyciel Niepublicznego Liceum Językowego w Legionowie.

Potwierdzenie udziału Państwa uczniów w debacie prosimy przysyłać na adres e-mail: animacja@pik.legionowski.pl do 24 listopada 2023 r.

źródło: Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie.

plakat informujący o debacie młodzieżowej.