zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Stoisko Straży Miejskiej, na którym strażnicy dokonują przeglądu rowerów.

Dzień dziecka ze Strażą Miejską

Data dodania: 2 czerwca 2021

W miniony weekend (30.05) odbył się na stadionie miejskim „Dzień Dziecka z KS Legionovią”. W wydarzeniu udział wzięła Straż Miejska, która prowadziła zajęcia profilaktyczne i edukacyjne. Każdy chętny mógł wziąć udział w quizach, porozmawiać o bezpieczeństwie oraz zasadach ruchu drogowego. Strażnicy przeprowadzili również 55 przeglądów rowerowych.

Cofnij

Sezon rowerowy rozkręca się na dobre. Dlatego podczas wydarzenia funkcjonariusze zwracali uwagę uczestników na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie poruszania się rowerem, zarówno w mieście, jak i poza nim. Podkreślali, że rowerzysta, tak jak pieszy jest szczególnie narażony na niebezpieczeństwa wynikające z naruszania przepisów ruchu drogowego.

Bardzo ważnym elementem naszych działań jest profilaktyka i edukacja uczestników ruchu drogowego. Podczas takiego wydarzenia mamy możliwość wsłuchania się w pomysły, propozycje oraz uwagi mieszkańców, organizacji, stowarzyszeń, co stanowi podpowiedź oraz pomoc w naszej pracy. Zawsze, kiedy to możliwe, staramy się edukować w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Najczęściej poprzez informowanie i wskazywanie prawidłowego sposobu zachowania się na niej – mówi Adam Nadworski, komendant Straży Miejskiej w Legionowie.

Dodatkowo Strażnicy Miejscy rozdawali najmłodszym gadżety odblaskowe, które poprawią ich bezpieczeństwo na drodze.