zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Grafika promująca Legionowski Dzień Walki z Cukrzycą 2022

Dzień Walki z Cukrzycą

Data dodania: 8 listopada 2022
W Legionowie jest ponad 12 000 osób, które leczą się na cukrzycę lub insulinooporność w legionowskich podmiotach leczniczych. Stąd pomysł na organizację Legionowskiego Dnia Walki z Cukrzycą w dniu 14 listopada br.
Cofnij

Od godz. 9:00 w ratuszu będzie można sprawdzić pomiar cukru za pomocą glukometru i skonsultować z lekarzem chorób wewnętrznych wynik badania, sprawdzić ciśnienie oraz wykonać diagnostykę niedokrwienia kończyn dolnych.


Specjaliści w zakresie diagnozy i leczenia cukrzycy oraz jej powikłań z Kliniki Leczenia Ran PODOS w Legionowie wykonają diagnostykę niedokrwienia kończyn dolnych, pomiar kostka-ramię (badanie screeningowe w diagnostyce niedokrwienia kończyn dolnych, pacjent otrzyma wydruk z wynikiem).


Ponadto od godz. 9:00 mieszkańcy będą mogli skorzystać z zakupu ekologicznych produktów: chleby na zakwasie z mąk ekologicznych z pradawnych odmian zbóż, sery kozie, produkty ze sklepu ekologicznego dla diabetyków. W godz. 12:00-18:00 będzie można nabyć również naturalne oleje nierafinowane.

W godz. 9:00-15:00 mieszkańcy będą mieli możliwość wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ i potwierdzić profil zaufany, po złożonym wcześniej wniosku.

O godz. 12:00 zapraszamy do Parku im. Solidarności przy ratuszu na trening oporowy – nauka ćwiczeń wzmacniających na świeżym powietrzu z Małgorzatą Perl.

O godz. 13:00 osoby, które posiadają kijki będą mogły skorzystać z warsztatów Nordic Walking - pod okiem międzynarodowego instruktora - Wojciecha Świątka w parku przy ratuszu (nauka prawidłowej techniki chodzenia z kijami, trening marszowy).

O godz. 14:00 indywidualne konsultacje – jak zmotywować się do aktywności fizycznej i wprowadzić zmianę.


W tym dniu mieszkańcy będą mogli również skorzystać z wykładów – lekarzy i specjalistów Kliniki Leczenia Ran Podos w Legionowie:

godz. 14:00 Nowoczesne leczenie cukrzycy dr n. med. Arkadiusz Krakowiecki

godz. 14:30 Dieta w cukrzycy – praktyczne wskazówki mgr Agata Sieczkowska

godz. 15:00 Fizjoterapia i aktywność w cukrzycy i jej powikłaniach dr n kul. fiz. Piotr Czyżewski

godz. 15:30 Współczesne możliwości leczenia Zespołu Stopy Cukrzycowej lek. Marcin Malka.


O godz. 16:00 zapraszamy do sali ślubów w ratuszu na debatę „Modyfikacja stylu życia w cukrzycy” z lek. Marcinem Malką, dr. n. kul. fiz. Piotrem Czyżewskim, Agatą Sieczkowską, Karoliną Gromek oraz Agatą i Michałem Brodzik, właścicielami Legionowskiej piekarni "Brodzik Naturalnie", która znalazła się pośród najbardziej prestiżowych cukierni na świecie w ramach rankingu La Liste 2022.

Od 16:00 mieszkańcy będą mogli także otrzymać kupon na bezpłatne badanie - profil krzywej cukrowej - przy stoisku UltraMedica Centrum Zdrowia Kobiety.

O godz. 18:30 spotkanie z Katarzyną Bosacką, dziennikarką, autorką programów telewizyjnych i edukacyjnych, specjalistką od zakupów spożywczych w sali widowiskowej ratusza.

Plakat promujący spotkanie z Katarzyną Bosacką w Legionowie


Osoby, które odwiedzą w tym Dniu Urząd Miasta w Legionowie będą mogły skorzystać z cateringu dietetycznego. Ponadto będą mogły otrzymać gadżety w formie opaski niebieskiej, symbol chorych na cukrzycę przy stoisku Powiatowej Inspekcji Sanitarnej oraz gadżety Ministerstwa Zdrowia: gry edukacyjne „Piramida Zdrowia” dla dzieci powyżej 6 lat, długopisy oraz otrzymać saszetkę "nerka".