zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Plakat Finisaż wystawy czasowej „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią”

Finisaż wystawy czasowej „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią”

Data dodania: 2 grudnia 2021
Muzeum Historyczne w Legionowie zaprasza na finisaż wystawy czasowej „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią”, który odbędzie się online 5 grudnia 2021 r. (niedziela) o godz. 14.00.
Cofnij
W programie finisażu panel dyskusyjny „Zegrze na przestrzeni wieków” z udziałem specjalistów z zakresu historii i archeologii. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na kanałach Muzeum Historycznego w Legionowie – YouTube, Facebook.
 
Finisaż wystawy „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią” będzie nietypowy z dwóch powodów.
 
Po pierwsze, zapraszamy wszystkich zainteresowanych przed ekrany komputerów, gdyż będzie to wydarzenie wyłącznie online, transmitowane na kanale YouTube oraz na Facebooku.
 
Po drugie, forma finisażu będzie odmienna od dotychczasowych. Zaplanowaliśmy bowiem dyskusję panelową z udziałem zaproszonych gości – specjalistów od średniowiecznej historii Mazowsza. Będą to: dr Anna Salina (konsultantka naukowa wystawy) i dr Kazimierz Pacuski – oboje z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Dyskusję poprowadzi Wawrzyniec Orliński – kierownik Działu Archeologicznego i jednocześnie kurator wystawy. W dyskusji weźmie również udział Rafał Degiel – współautor wystawy.
 
Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zadawania pytań lub podzielenia się opiniami bezpośrednio w trakcie transmisji.
 
Do zobaczenia w niedzielę!