zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Dwie kobiety, terapeutka i pacjętka leżąca na kozetce z zasłoniętymi opaską oczami.

Helena Teixeira Respondek - ADI/TIP

Data dodania: 5 kwietnia 2021

ul. Sienkiewicza 10 lok. 204 (II piętro), 05-120 Legionowo
Tel.: 660 970 545
Profil na Facebooku
www.aditerapia.pl

Oferta dla beneficjentów KDR:
5% zniżki na Terapię Integracji Personalnej metodą ADI/TIP
5% zniżki na terapię wspomagającą - Pozytywizacja metodą ADI/TIP

Cofnij

ADI/TIP to skrót od portugalskich słów Abordagem Direta do Inconsciente/Terapia de Integração Pessoal, co oznacza Bezpośrednie Podejście do Nieświadomości/Terapia Integracji Personalnej.

Umożliwia pacjentowi bezpośredni dostęp do treści psychicznych i egzystencjalnych skonfigurowanych i zarejestrowanych nieświadomie. Postrzeganie treści nieświadomych odbywa się przy użyciu intuicji. Zdolność ta jest właściwa każdemu człowiekowi, dzięki niej można uniknąć racjonalizacji, interpretacji, naprowadzenia czy sugestii – technik zewnętrznych względem osoby w terapii.

ADI umożliwia człowiekowi odkrycie kodów egzystencjalnych, które zostały skonfigurowane w sposób prerefleksyjny (nie zdając sobie z tego sprawy), na poziomie „nieświadomości noologicznej”. Dotyczą one sytuacji, innych osób i siebie samego, tworzą się w oparciu o konkretne doświadczenia życiowe. Te kody egzystencjalne mogą być konstruktywne – sprzyjające realizacji siebie (gdy opierają się o zapisy pozytywne) albo destruktywne (kiedy zakorzenione w negatywnych zapisach). Negatywne kody mogą się przejawiać szeroką gamą objawów somatycznych, psychicznych czy egzystencjalnych, tworząc sieć zniekształconych znaczeń upośledzającą dojrzewanie i rozwój osoby, jak również pełen rozkwit jej indywidualnych sprawności i uzdolnień, obecnych w każdym człowieku.

Staje się to możliwe dzięki temu, że Ja każdego z nas jest pierwotnie wolne i zdrowe, a tym samym zdolne do ponownej konfiguracji samego siebie. W konsekwencji mogą się zadziać zmiany w sferze psychicznej, sferze postaw i egzystencjalnej, które wyrażają się w polepszeniu relacji międzyludzkich, zarówno w rodzinie, jak i w otoczeniu społecznym, zawodowym, a to z kolei skutkuje istotnym zmniejszeniem występowania psychosomatycznych dolegliwości.

Więcej informacji i aktualna oferta na stronie aditerapia.pl.