zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Budowa integracyjnego placu zabaw, na pierwszym planie budowa chodnika

Integracja i zabawa

Data dodania: 1 grudnia 2021
Na osiedlu Jagielońska rośnie budowa placu zabaw na 7 tysiącach metrów kwadratowych. Będzie to integracyjna przestrzeń rekreacyjna dla osób z niepełnosprawnościami.
Cofnij

Od 10 września  firma SORTED Sp. z o.o. realizuje ambitny projekt, którego celem jest przełamywanie barier. Wśród rosnących drzew powstają ścieżki dla pieszych oraz ciągi pieszo-jezdne. Na wyznaczonych obszarach staną urządzenia do ćwiczeń, z których będą mogły korzystać także osoby niepełnosprawne. Firma zaczęła montaże wybranych elementów placu zabaw.

Całkowita wartość miejskiego przedsięwzięcia to ponad 2 422 341,58 zł brutto. Udało się pozyskać wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 1,2 mln zł na budowę integracyjnego placu zabaw. Pozostała część pochodzi z budżetu gminy. Zgodnie z planami zadanie ma być zrealizowane do końca grudnia 2021 r. Integracyjny plac zabaw w Legionowie to niezwykle ważna inwestycja nie tylko dla gminy, ale i powiatu. Będzie on bezpieczną przestrzenią bez granic, która sprzyja wspólnej zabawie. Miejscem przepełnionym walorami edukacyjnymi, sportowymi i kulturalnymi” - mówi Roman Smogorzewski, prezydent miasta.

W ramach inwestycji zostaną też zbudowane drewniane nawierzchnie, pojawią się elementy do zabawy dla najmłodszych, trampoliny, karuzele, bujaki, huśtawki i siedziska, a także siłownia plenerowa oraz obiekty małej architektury, np. ławki. Projekt uzupełni oświetlenie i nowe nasadzenia roślin, które ozdobią to miejsce. W części inwestycji już można zaobserwować kępy ozdobnych traw i byliny, które będziemy podziwiać wiosną. Na placu zostanie również zamontowana wolnostojąca toaleta systemowa.

Integracyjna przestrzeń zabawy i wypoczynku, która powstaje w Legionowie, to pierwsza inwestycja na taką skalę. Wykonany na najwyższym poziomie i spełniający wszelkie standardy plac będzie służyć mieszkańcom przez długie lata. Przekonany jestem, że będzie to miejsce inspirujące wszystkich do wspólnej zabawy i miłego spędzania czasu - mówi Andrzej Piętka, Przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta.