zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Inwestycje na Piaskach

Data dodania: 30 stycznia 2018

Na wewnętrznej drodze, prowadzącej wzdłuż parkingu wielopoziomowego na os. Piaski jeszcze w tym roku pojawi się nowa nawierzchnia, oświetlenie i odwodnienie, chodnik i progi zwalniające. Dzięki współpracy radnych Dariusza Błaszkowskiego i Pawła Głażewskiego z mieszkańcami okolicznych wspólnot oraz władzami miasta inwestycja wpłynie na bezpieczeństwo i poprawę jakości życia okolicznych mieszkańców. Środki na ten cel zostaną wprowadzone podczas jutrzejszej (31.01) sesji.

Cofnij

Na odcinku o długości 304 mb powstanie asfaltowa nawierzchnia, chodnik z kostki, zjazdy na parkingi przed blokami 89, 87 i 85. Wybudowane zostanie nowe oświetlenie drogowe, a także odwodnienie w postaci studni chłonnych, co jest szczególnie ważne na na skrzyżowaniu al. 1 Dywizji Zmechanizowanej z drogą biegnącą wzdłuż parkingu, gdzie podczas intensywnych opadów tworzy się ogromna kałuża.

– Nowa droga zapewni większe bezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego, zlikwiduje kałuże po opadach deszczu i zabezpieczy tunel przed zalewaniem. Na jednym ze spotkań z mieszkańcami Wspólnot uzgodniliśmy, że w sprawie remontu drogi wewnętrznej złożę interpelację. W wyniku dalszych rozmów z mieszkańcami w grudniu 2016 roku złożyłem kolejny wniosek, poparty podpisami mieszkańców Wspólnot z ul. Zegrzyńskiej, by na wyremontowanym odcinku drogi zainstalować dwa progi zwalniające. Wszystkie uwagi mieszkańców zostały uwzględnione w projekcie – mówi radny Dariusz Błaszkowski

– Przebudowa tej drogi to kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Piaski po m.in. budowie basenu, parkingów, przebudowy peronu PKP Piaski, bloku z przychodnią, klubem osiedlowym i przedszkolem, znacznie poprawiająca komfort życia mieszkańców. Cieszy mnie, że wielomiesięczne starania radnego Dariusza Błaszkowskiego, liczne spotkania z mieszkańcami najbliżej położonych bloków przyniosą oczekiwany efekt. Inwestycja ta nie tylko wpłynie na komfort podróżnych, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo w tym rejonie, a jest to bardzo uczęszczana droga – dodaje radny Paweł Głażewski.

Na inwestycję zaplanowano 800 tys zł.