zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Logo gabinetu: Ka-Infinitum

Ka-Infinitum

Data dodania: 20 listopada 2017

ul. Reymonta 3, 05-120 Legionowo
Tel.: 575 264 654
www.kainfinitum.pl

Oferta dla beneficjentów KDR:
10% na wszystkie usługi

Cofnij

Technika Bowena zaliczana jest do grupy technik osteopatycznych. Działa na cały organizm, jest całkowicie bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna. Stosuje się ją zarówno przy „zwykłych” bólach, np. pleców, jak i przy urazach (przyspiesza rekonwalescencję), czy też chorobach przewlekłych. Jej celem jest przede wszystkim uruchomienie procesów naprawczych w ciele. Zastosowanie znajduje już od pierwszego dnia życia noworodków, poprzez pomoc na kolejnych etapach funkcjonowania organizmu, aż po przyniesienie ulgi w dolegliwościach związanych z wiekiem podeszłym.

Zabieg metodą Bowena polega na wykonywaniu serii delikatnych ruchów na mięśniach, powięziach, czy też ścięgnach. Pomiędzy seriami ma miejsce przerwa potrzebna do reakcji organizmu i podjęcie procesu regeneracji. Ruchy wykonywane są na ciele, bądź poprzez cienką bawełnianą odzież. W trakcie zabiegu pacjent popada w stan odprężenia, nawet zasypia. Uruchomiony zostaje układ przywspółczulny odpowiedzialny za regenerację.Optymalną pozycją jest leżenie na brzuchu, później na plecach, jednakże w razie potrzeby zabieg wykonywany jest na siedząco lub w innej dogodnej dla pacjenta pozycji, np. dzieciom – podczas zabawy, na kolanach rodziców - ważny jest dostęp do struktur mięśniowych.

Zabieg trwa około 30-45 minut. Na pierwszym spotkaniu przeprowadzony jest wywiad, który pozwala na obranie właściwego toku zabiegów.Nie ma prak­tycz­nie żad­nej za­leż­no­ści mię­dzy ilo­ścią do­le­gli­wości, czy ro­dza­jem scho­rzeń, a tem­pem i za­kre­sem po­pra­wy sta­nu zdro­wia na sku­tek za­bie­gów techniką Bowena. Większość pacjentów odczuwa poprawę już po 2-3 spotkaniach.

Zastosowanie techniki Bowena:

- problemy mięśniowo-szkieletowe, jak: rwa kulszowa, bóle stóp (halluks, ostrogi piętowe), kolan, bioder, pleców, barków (zamrożony bark), szyi, łokieć tenisisty/golfisty, cieśń nadgarstka, zwyrodnienia i zapalenia stawów, bóle wynikające z przeciążenia, drętwienie i zaburzenia czucia

- dzieci i niemowlęta: kolki, problemy z trawieniem, moczenie nocne, mózgowe porażenie dziecięce, ADHD, zespół Aspergera

- inne: astma, katar, zapalenie oskrzeli, bóle głowy, słaba odporność organizmu, pobudzenie metabolizmu, dolegliwości układu moczowego (nerki, nietrzymanie moczu), dolegliwości układu trawiennego (zgaga, refluks), jelito drażliwe, bezpłodność, prostata, bolesne nieregularne miesiączki, menopauza, niepokój, stres, depresja, choroby neurologiczne, problemy hormonalne (tarczyca), problemy krążeniowe, dolegliwości w czasie ciąży, problemy z laktacją.

Techniki Bowena nie powinno się łączyć z innymi terapiami manualnymi, akupunkturą, terapiami energetycznymi, fizykoterapią (ciepło, zimno, prąd, pole magnetyczne, itp.). Jeśli jest potrzeba skorzystania z takich zabiegów wymagany jest minimalny odstęp czasowy – 4 dni przed i 5 dni po technice Bowena.

Zabiegi techniką Bowena są wykonywane w Legionowie przez Kasjanę Cisowską, która jest dyplomowaną Terapeutką Techniki Bowena (lista dyplomowanych terapeutów udostępniona na stronie www.bowenpolska.pl). Ukończyła kurs zatwierdzony przez Australijską Akademię Terapii Bowena. Zabiegi odbywają się w Przychodni Reymonta przy ul. Reymonta 3. Można również skorzystać z nich w Serocku i Sierpcu.

Informacje o technice Bowena można odnaleźć na stronie: www.kainfinitum.pl