zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Fot. J. Szczepański, W. Orliński Cztery osoby z nagrodą:  „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” przyznała legionowskiemu Muzeum III miejsce w kategorii: „Najciekawsze wystawy zorganizowane na Mazowszu w 2020 r. przez mniejsze muzea”

Kolejna „Wierzba” przyznana!

Data dodania: 29 września 2021

W tym roku Kapituła XV edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” przyznała legionowskiemu Muzeum III miejsce w kategorii: „Najciekawsze wystawy zorganizowane na Mazowszu w 2020 r. przez mniejsze muzea”. Jury nagrodziło wystawę czasową pt. „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią”.

Cofnij

Nagrodzona wystawa czasowa została otwarta 13 września 2020 roku w pawilonie muzealnym przy ul. A. Mickiewicza 23. Inspiracją do stworzenia tej ekspozycji były badania archeologiczne prowadzone w 2017 r. na terenie dawnego cmentarza parafialnego w Zegrzu.

Wystawa funkcjonować będzie do końca roku i zwiedzać ją można zgodnie z obowiązującymi w muzeum zasadami sanitarnymi. Istnieje również możliwość zapoznania się z ekspozycją w formie wirtualnego spaceru dostępnego na stronie internetowej naszego muzeum.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w 23 września b.r. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Nagrodę z rąk marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika odebrali: Rafał Degiel, Wawrzyniec Orliński i dr Magdalena Woińska.

Muzeum w Legionowie kilkukrotnie już zdobyło prestiżową w środowisku mazowieckich muzealników nagrodę „Wierzba”, m.in. za wystawy stałe „Dzieje Legionowa 1877–1990” (II miejsce w 2017 r.), „De Profundis… Archeologia ziem powiatu legionowskiego” (III miejsce w 2015 r. ) oraz I miejsce za wystawę „W krainach lodu i książek. Rzecz o Alinie i Czesławie Centkiewiczach” (2013 r.). W 2018 r. kapituła wyróżniła także publikację muzealną: „Ludność żydowska w Legionowie i jej Zagłada”.

źródło: Muzeum Historyczne w Legionowie