zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Koncert zespołu Ferajna Jastrzębskiego

11 marca 2023
sala widowiskowa w ratuszu
19:00
"Całuję Twoją dłoń Madame", czyli koncert zespołu Ferajna Jastrzębskiego w sali widowiskowej, 11 marca, godz. 19:00.

Bilety: 30 zł - dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10

Ferajna Jastrzębskiego to powrót do muzyki czasów międzywojennych. To podróż w czasie do królujących wówczas foxtrotów, polek, tang i walczyków. Repertuar stanowią popularne przed laty szlagiery warszawskich salonów, ale również placów, podwórek i ulic.

Założycielem zespołu jest najmłodszy muzyk legendarnej Kapeli z Chmielnej - Sebastian Jastrzębski. Jako kilkunastoletni chłopak wraz z Orkiestrą z Chmielnej grał koncerty oraz nagrał jedną z ich płyt. Kolejnym krokiem była Kapela Czerniakowska, z którą zagrał kilka koncertów.

Od najmłodszych lat mały Sebastian przebywał w towarzystwie muzyków oraz spędzał wolny czas na koncertach, próbach oraz spotkaniach muzyków. To wtedy ukształtował się jego gust muzyczny i wyczucie stylu. Pierwszym instrumentem była perkusja, jednak po krótkim czasie okazało się, że miłością jest gitara, której wierny jest do dnia dzisiejszego.

Plakat promujący koncert zespołu Ferajna Jastrzębskiego