zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Koncert zespołu Projekt Volodia

28 maja 2022
sala widowiskowa, ratusz
19:00
MOK Legionowo zaprasza na koncert zespołu Projekt Volodia - Piosenki szemrane.

28 maja, godz. 19:00
sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Grzesiuk - Wysocki - folklor lwowski

Bilety: 50 zł - dostępne w kasie MOK, Legionowo, ul. Norwida 10 oraz w internecie na kupbilecik.pl

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 roku, do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz - muzyk, aranżer, autor tekstów, zaprosił wrocławskich muzyków, grających na co dzień: jazz, rock, flamenco, blues, piosenkę literacką. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego. Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców wydanej w 2011 r. pierwszej płyty (koncertowej) p.t. "Piosenki Włodzimierza Wysockiego" oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił drugi album p.t. "To męski świat" - wyd. 2013 r. W lutym 2018 r. zespół wydał trzeci album pt. "Nie chcę być poetą".
"Pocztówka ze Lwowa" - to 4 album Projektu Volodia rodem z Wrocławia, nagrany z małymi zmianami w składzie, który sięgnął do bardzo bogatego zbioru lwowskich piosenek, nie tylko z okresu 20-lecia międzywojennego, ale również tych napisanych w późniejszym czasie przez twórców, rodowitych Lwowiaków - już na emigracji.
I tak od wydania pierwszej płyty, po 10 latach, na rynku muzycznym pojawił się piąty album "Projekt Volodia gra Grzesiuka". W tym nietuzinkowym wydawnictwie muzycy Projektu Volodia zaczerpnęli piosenki ze zbioru utworów spopularyzowanych w latach 50 i 60 XX w. przez legendarnego barda stolicy - Stanisława Grzesiuka.

Więcej o zespole Projekt Volodia.

Plakat promujący koncert zespołu Projekt Volodia