zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Rysunek. Babcia i złodzieje.

Konkurs ZUS „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?"

Data dodania: 20 października 2021
ZUS organizuje konkurs dla dzieci i młodzieży w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej ZUS „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Zgłoszenia udziału można nadsyłać do 12 listopada.
Cofnij

Miej wpływ na bezpieczeństwo swoich dziadków i wyjaśnij babci lub dziadkowi jak działa internet, bankowość elektroniczna i jak łatwo można z niej korzystać.

Weź udział w konkursie organizowanym przez ZUS i pokaż w jaki sposób zachęcisz swoją babcię lub dziadka do założenia konta w banku i wyjaśnisz im:

  • jak założyć konto w banku,
  • jak obsługiwać bankowość elektroniczną,
  • jak robić przelewy i sprawdzać stan swojego konta,
  • jakie są zasady bezpieczeństwa w sieci.

ZUS czeka na zgłoszenia do 29 października 2021 r. Termin nadsyłania prac to 10 grudnia 2021 r. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. zł.

Kto może wziąć udział w konkursie?
W konkursie „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci szkół wyższych.

Co trzeba zrobić w konkursie?
W ramach konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” trzeba przygotować materiał informacyjny, który będzie przedstawiał korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze. Prace konkursowe można przygotować w 4 kategoriach: 1) plakat, 2) komiks, 3) film, 4) infografika/materiał multimedialny.

Prace w ramach konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” powinny się one odnosić się do takich aspektów jak bezpieczeństwo, zdrowie oraz ułatwienia życia codziennego osób starszych.

Sposób wykonania prac konkursowych:

1. plakat – format A2, technika dowolna,
2. komiks – min. 5 scenek, technika dowolna,
3. film – max. 3 min, format mp4, avi,
4. infografika/ materiał multimedialny – prezentacja PPTX lub ODP lub formaty: PDF, PNG albo
JPG.

Jaki jest cel konkursu?
Głównym celem konkursu organizowanego przez ZUS „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” jest pokazanie korzyści płynących z umiejętności sprawnego zarządzania pieniędzmi, korzystania z internetu, bankowości elektronicznej i usług online przez osoby starsze, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Pieniądze na koncie to ochrona przed różnego rodzaju oszustwami (np. „na wnuczka” lub „na policjanta”) i innymi zagrożeniami, np. włamaniem czy kradzieżą. Dostęp do bankowości elektronicznej to z kolei wygodny sposób, aby opłacać rachunki, robić zakupy przez internet czy załatwiać sprawy urzędowe.

źródło: ZUS