zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Grafika z ludźmi

Konsultacje społeczne dot. projektu „uchwały antysmogowej”

Data dodania: 13 października 2021
Z perspektywy czasu oraz w związku z okolicznościami, które wystąpiły od czasu podjęcia obowiązującej uchwały, jej zapisy w dotychczasowym brzmieniu wymagają wzmocnienia. Dlatego Samorząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o konieczności zmiany uchwały antysmogowej.
Cofnij

Najważniejsze zmiany dla Legionowa:

  • od 1 stycznia 2023 wejdzie w życie zakaz eksploatacji źródeł ciepła na paliwa stałe (także kominki) w nowo budowanych budynkach, jeśli istnieje możliwość przyłączenia ich do sieci gazowej lub ciepłowniczej (Legionowo jest zgazyfikowane prawie w 100%);
  • od 1 stycznia 2028 wejdzie w życie zakaz stosowania węgla do ogrzewania, za wyjątkiem kotłów i pieców zamontowanych do 31.12.2021 r. spełniających określone w uchwale wymagania jakościowe.

Informacje o konsultacjach dostępne są na stronie internetowej: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie